1. 71.
    insan temizliği epey işe yarıyor bu gibi durumlarda.
    ... lunalovegood1
  2. 72.
    Nefret edilmeyecek gibi değil ki.
    1 ... fufulu
  3. 73.
    hayatınız yıllardır meşguliyetlerden uzak ve can sıkıntısı ağır basarak devam ediyorsa gerçekleşmesini engellemenizin zor olacağı durum.
    şahsen 3 aya yakın bir zamandır bunalımdayım ve intihara meyilliyim. yine de iyi kötü bir düzenim vardı, kafelerde, barlarda insan içine karışıp kitabımı okuyor, müziğimi dinliyor, alkolümü alıyordum. bu aptal virüs ve onunla birlikte kapatma yasakları gelince bütün düzenim mahvoldu. zaten bunalımda ve intihara meyilliyken bu iki durum da artış gösterdi. yetmedi, eve kapanmamız gerekti. bir de sokağa çıkma yasağı geleceği söyleniyor ki o zaman ayvayı yedim demektir. çünkü zaten bunalımda ve intihara meyilliyken bir de sokağa çıkma yasağı gelirse bana moral olan yürüyüşümü yapamayacağım, her gün beslediğim aç ve susuz sokak hayvanlarını besleyemeyeceğim. hadi beni geçtim dışarıdaki hayvanlar ne yapsın peki ? internetten sipariş verecek halleri yok ya.
    hani internette gezinen bir fotoğraf vardı ya '' kötü günler bitti, şimdi daha kötü günler geliyor ''. şu anda benim için bu durum geçerli... çünkü evden hiç çıkmadan süresiz kapalı kalırsam akıl sağlığımı koruyup çıldırmayacağımın garantisini veremiyorum. bir parkta oturup hayvanları besleme ve yürüyüş yapma keyfimiz vardı onu da elimizden alacaklar. günde yarım saat dışarıda kalmak yeterdi be.
    umarım kendime zarar vermeden ve çıldırmadan bu süreci tamamlamayı başarırım. sokağa çıkma yasağını bunalımda olan insanları ve aç ve susuz sokak hayvanlarını düşünmeden getirmeye kalkacak olanları da şimdiden kınıyorum.
    2 ... elmander vs kewell
  4. 74.
    kesin burun geniz etin vardir.
    uyudugunu sanip iyi kaliteli uyuyamiyorsundur.o da depresyon yapar sebepsiz.

yani benim de boyle bir durumum vardi. gidip operasyonla burun bogaz geniz bademcik hepsini aldirdim.

inanir misin hicbir degisiklik olmadi.sabahlari bombos anlamsizliklar icinde uyaniyorum.
    3 ... beton baris
  5. 75.
    hayattan nefret edince, intihara kalkışılsaydı hayatta çok az insan kalırdı. hayattan nefret etmek anormal değil, etmemek anormal hatta. ben artık iyisiyle değil, kötümle de yani kötü huylarımla da kendimi sevmeye başladım. ama şu düşüncenin gelmemesi kaydıyla. nasıl olsa affedilirim bir şekilde düşüncesi gelmemesi lazım. yoksa şımarıyorum.
    2 ... en asaletli duygularin adami
  6. 76.
    italyadaki vahim durumu görüp hala ibret alamıyorsak isyan ve nefret illetinden kurtulamamış insanlarız demektir. Çünkü eğer ölüm varsa bunca anlam (değer) yükleyip üzülmeye değmez bu kiralık dünya. Bakın Demokrasinin beşiği, ab dibinde, medeniyetin tüm maddi nimetlerine de sahipler ama yine de acizler ve herkes canının derdinde. Sanki bu kavanoz dipli dünyada yaşamanın bir amaç değil bir araç (konaklama) olduğunu haykırıyor yaşanan toplu ölümler. O halde haddinden fazla değer verip sanki aşkla, taparcasına bağlandığımız şu fani dünyanın sevgisinden sıyrılıp hakikatte nereye ve kime ait olduğumuzu düşünmek ve birgün bizi bekleyen (eninde sonunda) mutlak (kaçınılmaz) akıbetin (ölüm) sessiz çığlığına kulak vermek ve ona göre yaşamak gerektiği acı gerçeğiyle yüzleşmek zamanıdır.

Yoksa 1000 sene mutlu mesut yaşasan ne fayda..
    3 ... gazeloglu
  7. 77.
    Bugün hava çok güzel,
    pencereden baktığımda insanların yavaş yavaş sokakları doldurduğunu görüyorum;
    Havalar ısınınca geçer derken kastedilen ısınma bu değildi halbuki.
    Bunu cahillikle bağdaştıramıyorum artık, ister istemez insanların hayattan ve yaşamaktan nefret ettiğini düşünüyorum.
    Chernobyl dizisinde,nükleer patlama sonrası radyoaktif madde yağmur gibi yağarken insanların bu manzarayı izlemek için sokaklara döküldüğü sahneyi hatırlıyorum,
    Ve öfkeyle aynı aptallığı izliyorum.

insanların hayattan beklentisi kalmamış belli ki, bu hoyratlık bana başka bir şey düşündürmüyor.
    Rica minnet evde tutulmaya çalışılan bu halk kimseyi dinlemiyor,
    Kendini koruyarak insanları koruma sorumluluğunu tam da beklendiği gibi elinin tersiyle itiyor.
    Nihayetinde dışarıda virüs atsanız kalabalıktan yere düşmüyor.
    2 ... kingdom of heaven
  8. 78.
    Yaşadıklarımdan Çok nefret etsemde ne oluyor? Ne değişiyor? Hiçbir şey.
    1 ... perrypotter