bugün

her ne kadar hayattan istirfa etmek le karıştırılsa da hayattan kovulmadan istifa etmektir.
(bkz: sen kovmadın istifa EDiYORUM)

GERÇEKTEN VAR MIDIR YAŞAMI REDDETMENiN iNTiHAR HARiÇ BAŞKA BiR KISA, NET VE ACIMASIZ BiR YOLU?

SANMIYORUM!
en güzel ve sonuca en çabuk ulaşılacak yolu intihar etmektir...

hayattan istifa(de) etmek...
(bkz: yaşamak bir sanattır)
hayattan istifa etmek hayatın getirdiklerinden vazgeçmek olarak anlamlandırılmalıdır. bir başka deyişle ormana çıkıp mağara girip aç susu yaşamak vs. (bkz: budizmin sapkın yönleri)
beden canlı, kalp atıyor ve tüm uzuvlar sağlıklı biçimde işliyor iken, tercih ederek yani seçerek yaşamaktan vazgeçmektir. sağlık sebepleri ile yani bir yatağa bağlı ve başkasına mecbur iken zorunluluk sonucu bir hayatı sürdürmeye devam etmek değil, başka seçeneği varken istemediği, seçmediği veya sevmediği hayatı yaşamayı sürdürmektir. gerçi bu biçimde yaşayanların bir çoğu başka seçeneklerinin olmadığını söyler, ancak büyük kısmı için mutlaka başka bir yol vardır. korkaklıkları, risk almaktan kaçınmaları, hayatlarında değişiklik yaratacak cesaretleri olmadığı için razı olur ve devam ederler.
kesinlikle intihardan çok daha uzun ve acımasızdır. neyse ki bir süre sonra mutsuzluğu her an ve yoğun biçimde hissetmemeye başlar, etraftaki insanların mutsuzlukları ile teselli bulur, içten içe, tek korkak ben değilim derler de, ölene kadar kendilerine tahammül edebilirler.
en kötü çözüm bile çözümsüzlükten iyidir derler ya, kastedilen intihar etmek değil razı olmak yerine değişiklik yapmak, istenileni elde etmek için harekete geçmektir.
yaşanan sıkıntılara kapılıp hayatın güzel yanlarını görmeye çalışmaktan vazgeçmektir.
hayat denen kelek sahnede oynanan boktan oyunu birakmaktir.
"kovulmadım ben istifa ettim" demek için yapılası eylem..
kıdem tazminatı cehennemdir.
hayattan kovulmaktır aslında.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.