bugün

bilerek kimsenin hakkına girmedim hamdolsun, ama kendime yaptığım bir yanlışım var keşke yapmasaydım. dönüp bakınca o hatanın da öğretisi olmuştur diyorum.
olanda hayr vardır....
Keşke...
28 ağustos 2016 pazar gününü yırtıp atabilseydim takvimden.
herkes için farklıdır.

keşke daha çok " ben" deseydim. benim ki bu.
'Keşke' yerine 'iyi ki' leri biriktirebilen insanlardan olalım.
keşke 2008 yılında "hayır" diyebilseydim.
dediğim en büyük keşke bu. devamı da var da neyse.
Sende benim hatalarımdan birisin.
Sen en büyük günahların bedelisin.
Keşke dememek için yaşamaya korktuğum şeyler. Ve yine keşke diyorum. Keşke yaşansaydı da insanın içinde ukte kalmasaydı.
keşke o son birayı içmeseydim.
Nightwish'ten geliyor:
I wish I had an angel
keske bu kadar kafama her seyi takmasaydim.
keşke üniversiteyi yaşadığım şehirde okumasaydım. buna mukabil inşallah bundan daha büyük bir "keşke"m olmaz.
" iki çay söylemiştik orda, biri açık,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni."

(bkz: keşke yalnız bunun için sevseydim seni)
keşke demeyi sevmem diyen bünyeler için. buyrun burdan (bkz: belki). ayrıca bonus track;
(bkz: sen hep belki dedin)
iddaa kuponu tutunca, keşke daha yüksek yatırsaydım derler. allah gözünü doyursun tutturmuşsun o yeter sana.
keşke insan sıfatıyla bu dünyaya gelmeseydim çünkü insan olmak zor işmiş.
keşke sevsen beni,ölmezsinki...
galiba platonik insanların hayatta sıkça başvuracağı bi cümle.bana çok samimi geliyor.
-Keşke daha güzel bir bilgisayarım olsaydı, ekran kartını falan değiştirseydim, ne güzel oyunlar çıktı, hiç birini adam gibi oynayamadım. kayıt falan yaparken de takılmaya başladı. Allah'ım ne kadar dertliyim! keşke daha az derdim olsaydı. (bkz: allah tan belasını isteyen adam)*
'iyi ki'ler keşkelerin yerini almaya başladıkça daha çekilir hale gelebilir hayat ama pek tabii bu birazcık da insanın kendi elindedir. Her şey için keşkeli bir cümle kurmayı başarabilen bir insan için de yapıcak çok bir şey yoktur kanımca..
keşke sevdiğimi söyleseydim.
hayatın bize öğrettikleri şeylerdir.
"keşke" demek, bir daha olsa aynısını yapmam demektir.
yani, bir şeyleri öğrenmiş olmak, tecrübe kazanmış, bir şeyin iyiliğini ya da kötülüğünü görmüş olmaktır.

demektir ki, "keşke"ler zannedildiği kadar kötü kelimeler değillerdir.
işe yaramayacak keşkelerdir. ama insanlar keşkeleri düşünmeden yapamaz.
lisedeyken üc arkadasla birlikte baska bir sınıfı basmaya kalkmak.

sonuc: agzi gözü dagilmis dort salak.

keskesi: keske sinifi basmadan önce acele etmeyip biraz daha adam toplasaydik...
hayat keşkedir, keşkeyse hayat.
çekilen mesajlar, "parmağım kırılsaydı da aramasaydım" dediğiniz kişiler, iyi niyetinizi kullandıklarını bile bile göz yummak, kendini matah bir b.k sanan insanlara, zamanında defol demediğinize pişman olmak.
yaptıktan sonra pişman olduklarımız. neden bir eylemi gerçekleştirdikten sonra pişman oluyoruz ki.
keşke denmemeli yaptım, evet yaptım ama o anda öyle hissettiğim için yaptım denmeli..
güncel Önemli Başlıklar