bugün

daha çok para gibi.
Kesinlikle daha değerli şeyler var ancak çoğu zaman bu değerli şeylere bile ulaşmanın yolu paradan geçiyor.

Sağlık, huzur, iyi bir eğitim belki hayatına birini dahil etme... hepsinin bir kısmı da paradan geçiyor malesef.
Sağlıktır.
(bkz: lahmacun)
bir yeşilçam klasiği lafıdır.
bana kalırsa o sevgi.
öyle zaten. doğrudur.
yanlış kanıya varılmıştır.
allah'a iman ve sevgidir.
alexis texas,tori black ve stoya ile bir gece.
dgs yi kazanmak mesela. (bkz: allam işalla allam).
edit: eksileyen zatı fırata havale ediyorum.
daha fazla para mesala.
onur, şeref, haysiyet, helal kazanmak, alın teri, güvenilir ve saygın bir isim, maharet, beceri ustalık gibi şeyler, gerçekten yardıma muhtaçlara maddi manevi elden geldiğince yardımcı olmak, yol göstermek, bir ümitsize ümit olmak, dayanak olmak.
tabiki de bmw, bi bmw z4'üm olsun 50 milyar borcum olsun.*
diğer şeylere sahip olmadan paraya sahip olmak kadar kötü bir durumun olmadığını hatırlatan yargıdır.
iş konuşmaya gelince paranın ne kadar değersiz olduğunu anlatır dururuz ama konuşma faslı bitip de hayatla cebelleşmeye başladığımız an, güzümüzün gördüğü her şeyin maddi bir karşılığı vardır hayatımızda. madden değer verilmeyen şeyler, hayatı sadece madden yaşamaya alışmış bizler için kendine reelde pratik bir karşılık bulamaz. sadece lafta kalan bu değer tüccarlığı bir süre sonra lafta da değersizleşip, anlamsızlaşacaktır..

etik, ahlak, maneviyat gibi terimleri dillerinden düşürmeyen ve ölümüne savunan çığırtkanların ellerine geçen ilk fırsatta uğrunda naralar attıkları değerlere sırt çevirip, maddi menfaatlere tamah etmeleri bu değer satıcılığının bayağılığını gözler önüne serer..

dünyanın geldiği noktada maalesef her birey yaşamını sürdürebilmek için kendini dış dünyaya pazarlamak zorundadır. bu pazarlama stratejisinin temelinde, pazara hakim olan yapının bir parçası olma çabası vardır. ve sonunda tüm erdemlerden soyutlanmış maddi değerler için kendinden/insanlığından feragat etmiş insanlar yığını görmekteyiz..

sadece dilimizde kalmıştır artık, rızkın allah'tan oluşu ve mülkün tek hakiminin allah oluşu. güncelde, rızkını sadece kendi eliyle kazan ve kazandığını kendince harcayan, biriktiren* bir toplum halini almışızdır.

(bkz: paradan daha değerli şeyler) in varlığından bahsedenler acaba hiç kendilerine bir yabancı gibi baktılar mı? eğer dışarıdan bir göz sizi para ile tartabiliyorsa, sizde kendinizi para karşılığı pazarlamışsınız demektir..
sağlık, sağlık, sağlık.
kredi kartı borcu, kredi borcu, el borcu kısaca hiç borcu olmayanin, hiç icralık olmamış kişi söylemidir.
not:borcun var ise ne olursa olsun, bu cümle uymaz. paran olmasa kredi kartı ekstren yüklü geldiğinde de aynı cümleyi bekleriz. icra gelen kişilere söyleme derim.
mutlaka vardır ama ona da değer biçenler çıkacaktır bu dünyada.
bilinçli kendini bilen insanın hayat felsefesi olması gereken söz.
meral zuhal kardeşler bu konuda gerekli açıklamayı yapmışlar.

param yok pulum yok,
malım mülküm olmasın ziyanı yok
aşk dolu şu kalbim
işte budur benim servetim.
sağlık ve huzur. diğer şeyleri para ile kapatabilsen dahi bu ikisini kapatamıyorsun. tamam paran olursa çok iyi bakılırsın hasta olunca ama ben öyle sağlıksız hayatı ne yapayım. ayağım kırıldı, özel sağlık sigortası sağ olsun türkiye'nin en iyi hastanelerinin birinde, 5 yıldızlı otel konforunda, deniz manzaralı odada kaldım, ameliyat oldum filan ama gözümde hiç kıymeti olmadı bunların. aynı şekilde para var huzur var felsefesi maalesef bir yere kadar işliyor. insanın içinde huzur olacak, çevresinde, eşinde dostunda olacak. yoksa maddiyatla sadece baskılıyorsun bazı şeyleri ama sonrasında o huzursuzluk yine çıkıyor ortaya. diyeceğim sağlık ve huzur paradan çok çok değerli iki şeydir. ha bunların yanına para da eklenirse tadından yenmez ama paraya sahip olmak uğruna bu ikisinden birini yitirirsen kaybedenler kulübüne ismini yazdır derim.
para olmadan hiçbir şeye sahip olamayacağınız için yoktur.parasız sağlık olmaz parasız kendiniz bile olamazsınız.artık sağlık daha önemli demeyin sağlık tabiki önemli ama parasız sağlık olmadığına göre para daha önemlidir.
(bkz: audi r8)
aile haricinde katılmadığım önerme.
Sağlık ve Mutluluk.