1. 1.
    Hiçbir şeye.
    Bir sorudur.
    ... birbilinmeyenlidenklem
  2. 2.
    babama.
    3 ... nobody s
  3. 3.
    Dünyanın gösterişli halleri, yapmacık, çıkarcı insanları çekmiyor dikkatimi. Bana bir parça, yüreği güzel samimi insan lazım.

Maksim Gorki.
    2 ... helikopter
  4. 4.
    Evet biraz felsefe biraz biyoloji serdedelim.
    Maslow'un ünlü ihtiyaçlar hiyerarşisinde alttan yukarı
    Fizyolojik ihtiyaçlar
    Güvenlik ihtiyacı
    Ait olma - Sevme Sevilme
    Saygı ve saygınlık
    Bilme ve anlama
    Estetik
    ve en son nirvana ise Kendini gerçekleştirmedir.

birincisinden başlayarak açıklayalım.
    1- Fizyolojik ihtiyaçlar: karnı doyurmak, su ihtiyacını gidermek, hava almak, uyku, dinlenme, cinsellik gibi ihtiyaçları ihtiva eder. Hava su yiyecek hayatı idame ettirebilmek için mecburidir. cinsellik ihtiyaçtır ama ölümcül bir ihtiyaç değildir. aslında burada bulunmaması gerek ama maslow abimiz yazmış ne yapalım.
    2- Güvenlik ihtiyacı: Gündüzü ve geceyi sıcaktan soğuktan yağmurdan güneşten rüzgardan hayvanlardan vücuda zararlı her şeyden korunması için güvenliğe ihtiyaç vardır. bunları sağlayacak bir ev, kulübe villa rezidans vb. (benim için yat yeterlidir oysa) bunları koruyacak bir ortam, aile, sosyal çevre, devlet düzeni vb. uzatabilir ama okumazsınız boşverin.
    3- Ait olma sevme sevilme: Aslında yukarıda bu ihtiyacı biraz açıkladım. aslında güvenlik ihtiyacından kaynaklıdır bu ihtiyaç. yakın bulunduğun paylaşım yaptığın kişiler kurumlar eşyalar seni o yere ait kılar. seversin sevilirsin. sosyal statü kazanırsın. kabül edersin ve benimsersin.
    4- Saygınlık: Onore edilmek, övülmek, kendine ait zaman yaratıp hobiler üretmek, statü sahibi olmak gibi sosyal psikoloji alanına giren şeylerdir. ölçülemez. o yüzden bu konu çok laf götürür.
    5- Müzik sanat estetik yaratıcılık gibi alanlarda tüketici olmak ile üretici olmak arasında iki gruba ayrılır. bazılarımız izler dinler bazılarımız üretiriz. ama bazılarımız tüketirken okurken, izlerken, dinlerken mutlu olur. bazılarımız ise üretiriz.
    işte böyle.
    siz buradan ihtiyacınız olanı alın. benden bu kadar.
    1 ... durak bilgi