1. 1.
  yasanabilecek en kötü duygudur.

  belirli bir yasi gecmissindir. okullardan mezun olmussundur. degisik islerde calismissindir. belki yükselmissindir, belki de atilmissindir. iliskiler yasamissindir, genelde kötü sonlanmis. mutlu olmussundur, müjdeler almissindir, zevkler tatmissindir. üzülmüssündür, kayiplarin olmustur. sevdiklerin hayatindan cikmistir belki. ya da kötü seyler gelmistir basina, kimsenin basina gelmesini istemeyecegin türden. gezip görmüssündür degisik yerleri, belki yurtdisini. simdiye kadarki hayatinda bayagi tecrübe edinmissindir. ama bir seyler eksiktir. öyle bir an gelir ki, hissediverirsin eksikligini. yüreginde hissedersin önce.. sonra dank ediverir, aklina yerlesir ne hissettigin. bu his öyle bir seydir ki, kolay kolay gecmez. belki bir an icin unutulabilir, ya da dostlarindan, ailenden gördügün ilgi sayesinde ikinci plana atilabilir. ama orada durmaktadir. bilincalti denen sey burada devreye girer. gecenin bir vakti, uykusuzlugun dibine vurmussundur, günlük yaptigin isler artik yavan gelmeye baslar sana.. anlamsiz.. ben ne yapiyorum? neden yapiyorum? ve en önemlisi; ne istiyorum? sonu gelmeyen bir hikayedir bu. kahramani da sen. hikayenin bu kismi hayatinin geri kalanina yön verir. iki yoldan birini secmen istenir senden. sen ise hic bu kadar kararsiz olmamissindir..
  7 ... aftermath
 2. 2.
  farkına varıldığı anın tehlike sınırı olduğu bir tür farkındalık...
  hayatta ne istediğini bilmediğini bildiğin an tehlike arzediyorsun demektir...
  boku yemek üzeresindir...
  çünkü hemen ardından bilmem kaç kusurlu hareketten biri olan "hayatı sorgulama" eylemi gelir ki bu hiç hayıra alamet değildir...
  3 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  bir ömür boşa çalışmayı beraberinde getiren durum. çünkü gideceği yeri bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yol gösteremez.
  ... palta
 4. 4.
  kendini bilmemenin ve anlamamanın sonucudur. hayatın atomu burada saklıdır. kendini bilen kişi için ise bilinemeyecek bir şey kalmamıştır zaten.
  1 ... xsentos
 5. 5.
  (#1304163) ne istediğini bilmiyorsan, ne istemediğini düşün. ya da kendini becer.. hayattan istediğini arayıp durma. yakaladığında üstüne atla sadece.
  1 ... zargana
 6. 6.
  birşey istememk belki de en iyisidir bir yerden sonra diye düşünebilir insan.günlük yaşamak,her şeyi doğal akışına bırakmak da çözümdür;çünkü biz istesek de istemesek de çoğu zaman her şey olacağına varır.böyle yaparak üzerimizdeki stresi de azaltmış oluruz.bir de bakarız ki mutlu olmaya başlamışız o zaman.
  ... efsun
 7. 7.
  şartlar ne olursa olsun kolay kolay renk vermeme durumu,karışıklık.. (bkz: chp)
  ... cupid
 8. 8.
  cevaplar belki buralarda bulunabilir... ya da sormaya devam:
  (bkz: franz kafka nın temaları)
  (bkz: bir şeyler eksik)
  ... meister writer
 9. 9.
  ikizler burcunun en kötü niteliğidir. lanetlenesi bir durumdur ki bazen bende bu durum içerisine girerim.
  1 ... seytanprenses
 10. 10.
  olağan bir durum. düşünürsün ben de ne var? etrafta ne var? beklenen nedir? oranlar orantılar seni çelişkiye düşürür bir türlü karar veremezsin.
  ... leigh cheri