bugün

hayatta mutlu olabilmek için yapılacak şeylerdir.
(bkz: mutluluk çubuğu)
kendinizi tanımaya, özen göstermeye, içerdekini dizginlemeyi öğrenerek başlanması gereken şeyler.
mutlu olmak amacıyla yapılan eylemlerdir.
zengin olmak. zenginlik diğer mutlulukların da kaynağıdır. yok öyle paranın satın alamayacağı şeylermiş de miş miş de miş miş.
birinci şart zenginlik. zengin olacaksın, derdin, sıkıntın olmayacak ki mutlu olabilesin.

ya da
(bkz: alaaddin in sihirli lambası)
sevgiyle yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.
idolünüzün pollyanna olması.**
Hiç bir şeyi kafaya takmamak demektir ki bu kısmen imkansızdır.
düşünmemek ve öğrenmemek.
ne demişler,
cehalet saadettir.
klozette dolu dolu uzun dakikalar geçirmek.
benim için çikolata yemek. fıstıklıysa daha bir mutlu olurum.
yemekten sonra sade türk kahvesi eşliğinde içilen sigaranın parmak uçlarına ulaşma hazzı...
hayatında hatırlamak istemediğin insanları, anları, zamanları hatırına getirme.
Hayal kurarak her şeyin istediğiniz gibi gittiği bir dünyaya yelken açmak.
yüzündeki küçücük bir mimikten ne halde olduğunu fark edebilen, çıkar ya da eğlenceli zaman geçirmek için değil sadece seni sen olduğun için seven tabir-i caizse bağrına basan dostlarınla buluşmak, dertleşmek, aklından ve kalbinden geçen en küçük noktayı dökmek, belki ağlamak, ama sonunda gırgırın şamatanın en dibine vurmak...
mutlu olmak için bir şeyler yapmayı bırakın.
kısa vadeli mutluluklar:aşık olmak, karnını doyurmak, sınavda birinci olmak, evlenmek...
uzun vadeli mutluluk:çok paraya sahip olmak.
6 milyar insan varsa 6 milyar faktöriyel kadar olasılığı bulunabilen şeylerdir. her insanın mutlu olduğu milyarlarca farklı şey vardır.
ama bana kalırsa sahibi olduğun şeyleri bilip şükredebilmek bunların en başında..
eger sahip olduklarının değerini bilirsen ve yanında güvenebileceğin sevgilin ,eşin , çocugun, annen, baban olduktan sonra mutlu olmamak için bir sebep göremiyorum.
sadece kendini düşünmek. fazla güvenmemek birşeyler veya birilerine fazla gerektiğinden fazla anlam yüleyip bir taraflarını kaldırmamak.
gülümsemek...

her şeye rağmen kahkaha atmak!

çünkü gülen bir yüz, mutluluğu mıknatıs gibi çeker.
şükretmek.
(bkz: montla sıç)

biri yazmalıydı.
light olacaksın, takmayacaksın kafana öyle herşeyi, detaylarla harcamayacaksın bütün zamanını.
bunu dinlemek. http://fizy.com/#s/1ahm2d
güncel Önemli Başlıklar