bugün

Zor bir hayatı olanların kolay pes etmeyip iradeli olmasının bir sonucudur.sen bir adım daha atacak gücü kendinde bulamazken o bir adım daha atar ve bingo!
Kaybetmenin verdiği motivasyon.
Zorluk ve acı, insani kamçılayan, harekete geçiren bir dürtü halini alır çoğu Zaman.

Hayatta hissedilen eksiklikleri tamamlamaya odaklıdır insan geni.

Annesi hep hasta olan bir çocuğun doktor olmayı seçmesi gibi.
Parasızlıktan okuyamamış bir babanın, var gücüyle çalışıp evlatlarını üniversite okutması gibi.

Yoksun kalma durumu, tahrik unsurunu doğurur.
Bıyık büküle büküle kaytan, insan Ezile Ezile şeytan olurmuş derler.
Ben ezilmek dedim siz anlayın artık.
Daha çok kompleksli oluyorlar.
hep piç erkeklerin kazanması. kötülerin sürekli kazanması gibi bir durum.
Birde ezilip suyu çıkanlar var ama fark edilmiyolar.
Hayatta ezilip başarılı olanlar ezilemeyen tiplerdir. Yırtıktırlar. Gerçek ezilen ezildiği yerde izi dahi çıkmayandır. Görmekten kaçınırız bunları.
Öyle olaydı Türkiyemizden ne steve jobslar ne einsteinler teslalar çıkardı. Garibanlık ile loserlığı karıştırmayın. Sabahtan akşama kadar ağzına sıçılan veletler park köşelerinde tiner çekiyor, veya işsiz geziyor, işadamı çocukları gerekirse özel üniversite okuyup veya ticaret öğrenip biryerlere geliyor.
yok öyle bişey aq.
Zorluk olmadan başarı olmaz çünkü.
Zahmet olmadan rahmet olmaz. Yokluk çekmeyen varlığın kadru kıymetini bilmez. Tok açın halinden anlamaz. Fakat Anadolu coğrafyasının da bir standardı var. Başarı da bir yere kadar. Hayata gelince; çok büyük adam olmaya gerek yok. Adam olmak yeter de artar bile. Önemli olan o basamakları nasıl çıktığımız. Bir kartal gibi süzülmek var. Bir de yılan gibi sürünerek çıkmak. Yada birilerinin sırtına basa basa. Yoksa, başarı dediğimiz şey sadece dünya ise, eskiler onu başarıdan bile saymazlar.
düştüğü yerden kalkanlar başarılı olur. tarihe adını yazan büyük insanların yetim olması ayrı.
Bence başarılı olanlar sizi kandırıyor, ezildikleri falan muamma, herkes kendi hikayesini anlatıyor.
Milyonluk adama bakıyorsun, diyor ki; zamanında küçük bir dükkanım vardı günde 10 saat çalışıyordum durumumuz iyi değildi ailemin 4. Çocuğuydum falan.
Uşan bütün ülke zaten o şekilde yaşıyoruz ?
Öyle olmaz. insanlar doğumlarından itibaren tasnif edilirler. Bill Clinton 'ın kızıyla sen hiçbir zaman aynı şansa sahip olamazsın.