1. 1.
    Allah bir yerden alıp bir yerden veriyor.
    2 ... salon beyefendisi
  2. 2.
    Zor bir hayatı olanların kolay pes etmeyip iradeli olmasının bir sonucudur.sen bir adım daha atacak gücü kendinde bulamazken o bir adım daha atar ve bingo!
    1 -1 ... bedenimi egitemedim
  3. 3.
    Kaybetmenin verdiği motivasyon.
    1 -1 ... karpuzkabugu
  4. 4.
    Çünkü çalışmaktan başka çaresi yoktur. ihtiyaçlar, insanı yeni fikirler üretmeye sevk eder. Yeni nesil genelde başarısız mesela değil mi. Çünkü prens/prenses gibi yetiştiriliyorlar. Çalışmaz böyle tipler. Ya da zengin iş adamlarının hayat hikayelerine bak. Adamların çocukluğu hep fakirlikle geçmiş. Garibanlık çalışmaya teşvik eder kimi zaman. Her şeye rağmen çalışanlara selam olsun.
    1 -1 ... romendiyojenyus
  5. 5.
    içlerinden birkaç kişi sıyrılıp çıkar hayat hikayeleri gereği dikkat çeker sen de ezilenler hep başarılı olacak sanırsın ne yazık ki öyle bir dünya yok.
    10 kişi eziliyorsa 1 kişi aralarından sıyrılıyor boş boş hayallere kapılmayın.
    -1 ... koruk
  6. 6.
    ezilen bir insan hayatta çoğu zaman başarılı olamaz.. çelik gibi bir psikolojiye sahip ve kendini pek ezdirmemiş insanların başarılı olma ihtimali çok daha fazladır.. işler, orman kanununda olduğu gibi yürür yani..
    3 ... kiss kiss bang bang
  7. 7.
    Zorluk ve acı, insani kamçılayan, harekete geçiren bir dürtü halini alır çoğu Zaman.

Hayatta hissedilen eksiklikleri tamamlamaya odaklıdır insan geni.

Annesi hep hasta olan bir çocuğun doktor olmayı seçmesi gibi.
    Parasızlıktan okuyamamış bir babanın, var gücüyle çalışıp evlatlarını üniversite okutması gibi.

Yoksun kalma durumu, tahrik unsurunu doğurur.
    4 -1 ... zeytinyagli dolma kalem
  8. 8.
    Çünkü en büyük öğretmen hayatın ta kendisidir.
    2 -1 ... talihsiz sokak kedisi
  9. 9.
    Bıyık büküle büküle kaytan, insan Ezile Ezile şeytan olurmuş derler.
    Ben ezilmek dedim siz anlayın artık.
    4 ... sharp knife
  10. 10.
    Daha çok kompleksli oluyorlar.
    1 -1 ... buyukiskender