bugün

yokluğunda yaşamanın zor olacağı düşünülen ihtiyaçlar. para, aşk vs.
anne, baba, kardeş.
kuşkusuz ve ne ayıptır ki "ben" kelimesi.
anketlerdir.
abla, sevgili, internet ve de rusya.
dede

(bkz: dedem hiç ölmesin)
yalan söyleyebilme yeteneği.. malesef..
götü kurtarmak. ama yaslamak.......................
götü kurtarmak. AMa yaslayabilmek bi erkek için en değerlisidir.
norveçli balıkçılar için elleridir. hatta sırf elleri için neutrogena kullanırlar.
seni çok mutlu edendende çok ızdırap çektirendende vazgeçmek pek kolay değildir insanoğlu için sanırım ikisinede çok değer veriyoruz fark etmeden.
bir gün canınızı en çok yakanlar olacaktır.
kim ne derse desin para her zaman digerlerinden bir adım öndedir.
kaybettiklerimiz. o yüzden henüz elimizde iken anlamayız değerini. mutlaka acıyı tatmak gerek anlamak için. ayrılık, ölüm, hastalık bunlar hatırlatır aslında değerlerimizi ve bunlar geldikten sonra değer verilecek birşey kalmamıştır.
sağlıktır
her gün birçok şey için herşeyden vazgeçebileceğini söyler insanoğlu.aşkı için herşeyi göze alır, ailesini yok sayabilir söz kendine düştüğünde,paranın önemi hiç olmamıştır onun için yada hiç parası olmamıştır.ama bunlar dilin kemiği olmadığından söylenen basit cümlelerdir özünde.çünkü insanoğlu bencildir ve bu tamamen doğasında vardır insanın.insan hayatta en çok kendine değer verir...
x ve y'dir. ebem skildi matematik görmekten 20 yıldır.
aynada gördüğün tipsiz. en çok ona değer verilir.
yanında mutlu olabileceğin insanlardır.

hahahaa diye gülenleri duyar gibiyim. ama cidden ölee be.
aile, sevdiğin varsa sevdiğin, dostun ve arkadaşların.
en çok nankörlük ettiğimiz şeylerdir...
değersiz şeylerle oyalanmayı seven, değer verdiklerimizin kıymetini bilmeyen bir yapımız var... ya da ben dokunduğum herşeyi kurutmaya programlanmış iflah olmaz bir canavarım... istemez kimse böyle olmasını, zaten en çok da istemediğimiz zamanlarda üzeriz değer verdiklerimizi...

yüreğinde tanrının bahşettiği aşk ile yanan bir insan neden sevdiğine kavuşamaz; yaklaştıkça sevdiğinde kalıcı yanıklar bırakır da sebep ondan... ya da ben hakikaten salağın tekiyim...
hiç yanımızda yada elimizde olmayan şeylerdir. insan sahip olduğuna değer verebilir ama asla kaybettiğinde tekrar elde etmek için çabaladığı kadar olmaz.
annedir, enazından olması gereken budur.
anne, baba, kardeş, çocuk.
hayatın kendisidir.*