bugün

muhattap olunmayan kişiler için baştan savma cümlesidir.
+ nbr?
- hadi annem hadi, sana hayatta başarılar diliyorum.
+ ühühüh pekii...
sevgilnin sizi kariyeri için terkettiyse bu söz uygun düşer. hayatında başarılar dilerim. inşalllahh başarısız olursun anlamında soyleniyordur aslında.
Göz göre göre kaçıp gidiyor elden
Ne hazindir hayat eksiliyor sabrederken
Git gide imkansızlaşıyor
Tende vakit geç, canda erken

Her insan diyerine benziyor kaybederken
Acı günler var önümüzde
Kurudu yaşlar gözümüz de
Duramadık ki sözümüzde
Tarih tekrar ediyor

Hayatta başarılar diliyorum
Hayatta başarılar diliyorum
Laf olsun diye değil samimiyim
iyiliğini istiyorum
ilişki bitiminde iki tarafın birbirine söylediği, samimiyeti olmayan söz.
ayrılığın neredeyse en manasız kelimesidir.yoğun bir sinir anıdır, herşey geri döndürülmeye çabalanır baktınki olmuyor bu cümle kurulur.işin aslı* ise ben hep ilişkimizi düşündüm ama sen kendini düşündün al sana kendin ve başarıların, aynen böyle devam et güzelim...
türk pop müziğinde uzun yıllardan beri varolan "senin için ölürüm, mahvoldum, ne olur geri dön" akımı ile, son dönem gittikçe alevlenen "sktir git istemiyorum artık seni, yeni aşklara yelken açtım, beter ol" akımı (aka. hande yener ekolü) arasında bir yere konuşlanmış enteresan bir şarkı.

"hayatta başarılar diliyorum" dizelerini duyunca şarkının hande yener ekolünden olduğu düşünülüyor ister istemez; fakat sonra söz yazarının da aynen böyle düşünebileceğimizden işkillenerek "laf olsun diye değil samimiyim" dizesini eklediğini görünce öyle olmadığını anlıyoruz.

tutmaz fakat bu akım.
uğraşıp, didinip her türlü maymunlüğü yaptıktan sonra boynuzlayan sevgiliye söylenebilecek laf. iyi bir duygu sömürüsüdür. o ayrı. sevgili yer mi, yemez daha bir tiskinir..
mezuniyet töreninde konusan müdürün değişmez cümlesi.
(bkz: hayatta büte kalmak)
e:seni tanıma şansım olabilecek mi?
k:hayır ok?!
e:peki, hayatta başarılar dilerim..

neden dilenir ki.*
Terkedilirken , karşı taraftan duymak isteyeceğiniz en ağır , iyi niyet cümlesi. Bi o kadar da samimiyetsiz bir cümledir ki bazen taş gibi oturabilir içinize.
"Ne hazindir hayat eksiliyor sabrederken" hayatın ne kadar acımasız insanın ise hayat karsısında ne kadar caresiz oldugu gercegini kafaya balyoz gibi indiren ebru gundese cok yakısan sarkı.
sezen aksu nun eseri olmasından mütevellit, insanın içine içine dokunan sözlerden oluşur. ebru gündeş de hakkını vermiştir şarkının hani.
(bkz: hakaret icerikli cilve cumleleri)
bu şarkıyı ebru gündeş'ten başkası böyle okuyamaz diye dediğimdir.
Bütün öğrencilerimin karnesine yazdığım dileğim.
Modern dünyanın samimiyetsiz temenni cümlesi.

Ay ne bok bi laf.

Hayatta başarılar dilermiş...

Ne başarısı ?

Mutluluklar dile bari, nobel ödülü mü alıcam, neyi başarıcamda, neyime derman olacak ?

Ne kadar söylemek için söylenmiş bir laf.