1. 1.
  hayattan zevk alabilmek* için yapılması gereken eylemdir, olaylara ciddiyetle yaklasmak, onemsemek yapılen en buyuk yanlıstır, bunlar sorun olarak insana döneceginden, ya da bu kadar onemsendiginden buyuk hayalkırıklıkları olusacagından kacınılmalıdır, hayatla dalga gecildiginde mutluluk artar, belki insanlar tarafından ciddi olamamakla suclanılır ama bilinmez ki ciddiyet her zaman insana sorun yaratır, lakin yapıldıgı takdirde ne kadar mutlu olunacaksa, yapılması da bir o kadar zordur, hayat ciddiyeti sonuna kadar diretir, iliklere kadar işler, ondan sonra "neden boyle" sorusunu sordurur, "bir seyler eksik" demeni saglar, sorgulatır, içinden cıkılmaz, bir donem bırakılır, hayatla dalga gecilebilmiştir, ardından bir olay patlak verir, tekrar "neden boyle", tekrar "bir seyler eksik", tekrar sorgulama...
  ... dopdop
 2. 2.
  göte giren şemsiyenin açılmamasını bir kenara bırakacak olursak bu şemsinin girdiğinden haberi hahi olmamak .
  ... cabbar
 3. 3.
  (bkz: hayatla dalga geçmesini bilen insan) eylemidir. yeterince kendinizi güçlü hissedersiniz. en olumsuz durumlarda alternatif planlarınınz vardır. kimseye gebe değilsinizdir veya göbeğinizden bağlı değilsinizdir. olumsuzluklar sizi yıldırmaz, sadece yolunuzu değiştirirsiniz. hedefinizi iyi tayin etmişseniz ve alternatiflerinizi halikulade hazırlamışsınız varın hayatın keyfini sürmeye.

  hayatta başarılı olmak ve hayatla dalga geçmek için asla kendinizi küçümsemiyceksiniz. bunu yapabiliyorsanız diğer eksiklikler kapanacaktır zaten. zincirin ilk halkası budur. iyi alternatifler türetebilen insan, zincirin diğer halkalarını da tamamlayacak kudreti ve akli, zihni dinginliği haiz kişidir zaten. endişe edecek bişey yoktur. hayat sizin en zevk aldığınız veya zevk almak için uğraşlarınızın bütünüdür. diğer çabalar nafiledir.
  ... arcadian
 4. 4.
  "hayatı ciddiye alırsan, hayatta kalamazsın" felsefesinden yola çıkarak her şeyden mizahi, komik bir şeyler çıkarabilme, umursamama eylemi. aşırı olunca cıvıyor, yeri geldiğinde ciddi olmalı da insan.
  ... codrex
 5. 5.
  yaramaz hatta şımarık bir çocuk olmaktır hayata karşı. kendini çok büyük görmediğini göstermek yeterlidir.
  ... parantez
 6. 6.
  insanın kendisiyle dalga geçmesidir temelde. Ciddi olamaz bir türlü otu boku dalgaya vurur. Zaten ciddi davranmaya çalışsa bile ciddi olamadığının kendi de farkındadır onun için hiç kasmaz, ayran içip uyur.. bazen güzeldir.
  1 ... cvzcmtn
 7. 7.
  eğer hayatla geçemiyorsan hayatın senle dalga geçmesiyle sonuçlanacak eylem halidir.
  ... el adami