bugün

güçlü bir insan olma ihtimali yüksektir. güçlü olduğu için dayak yememiş olabilir.
kendi yumruğunu balyoz zanneden insandır.
karadenizde kahvede tanıştığım bir adam bunlardandır. "Dayak yenir mi hiç, dayak bize ters" diyerek felsefesini ortaya koymuştu (Bir de belindeki 14 lüyü de ortaya koymuştu)
sünepe olması muhtemel bana dokunmayan bin yaşasın mantıgında olabılecek kişi.
başkasının yumruğunu yemediği için kendi yumruğunu balyoz sanan insandır.
Tipim ve çelimsiz cüsse yapısına sahip oluşum sebebiyle hiç dayak yemeyen kesimdenim. Şimdiyecek tartıştığım insan da yoktur. Çok uysal olduğumu söylerler. Kendi halimde biriyimdir. Şuda var ki biri dadansa şaftım kayar, hastanelik olurum. Hiç Karşılık da verebileceğimi sanmıyorum.
Olmayan insandir. Illa ki yemistir birinden ama soyleyememistir. Yok eger var diyorsaniz tanismak istiyorum.
illaki saçma sapan birinden yer bir gün.
hayatında karşısına çıkanları biraz yanlış anlamış insandır.
sümsüğün tekidir. neyin ne olduğunu bilmediğinden kendini *allah sanır, boş, beleş konuşur durur. kuru laftır.
el yumruğu mevzusuna değinen atasözünün odağındaki öznedir.
genelde bu evliliğe kadar süren süreçtir.geneli layt olur.
sünepedir kendisi geri vitesi iyi yapmasından kaynaklanır dayaktan uzak duruşu.
hayatındaki bu büyük eksiğin ne zaman kapanacağı yönünde sürekli endişeler taşıyan insandır.
muhtemelen yiyeceği ilk tokatın etkisinden uzun müddet kurtulamayacaktır.
bu kişiler dayaktan önce(d.ö) ve dayaktan sonra(d.s) diye hayatlarını sınıflandırabilirler.dayak yemden önce hamur gibi olurlar dayak yedikten sonra tas fırın ekmegi gibi olurlar.
"erkek adamın gözü korkmaz morarır" düsturundan hareketle, hakkında acayip acayip sonuçlara ulaşabileceğimiz kişidir...
(bkz: cüneyt arkın)
(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: yavuz sultan selim)
lafla yapılan dayaktan haberi olmayan insandır.
ilk kotegi yedigi an dunyanin ne menem bi yer oldugunu kavramaya ba$layacak insan.
yok eger ki ben cok dayak attim ama hic yemedim diyorsa; bi siktir git denilip, dogru soyledigi ihtimalini goz onune alip ko$arak yanindan uzakla$ilmasi gereken insandir.
(bkz: ajdar anık) kesinlikle yememiştir. şöyle sağlamından söğüt ağacından yapılmış sopayı alacaksın her kemiğini kıracaksın. bir daha bak bakalım şaklabanlık yapıyor mu.
doğduktan sonra hemşireden yediği şaplağı galiba kimse hatırlayamadı. bir rivayete göre hemşirenin avuç içiyle attığı tokat kıçın eğrilik yarıçapında önemli bir etken.
bu modeller askerde de hic dayak yemez zaten
bizde hic yemeyiz.
(bkz: yerin kulagi var benim de kulagim var ama ben yermiyim yemem)
ota boka karışmayıp, her şeye tamam demiş.
ömrü hayatında hiç kaşınmamış,
bi kenarda süs biberi gibi yetişmiş insanımsı olması muhtemelsede, ben ısrarla;

(bkz: yok öle bişey) diyorum.

(bkz: dayak cennetten cıkmadır)
(bkz: ne yapalım)
(bkz: dövelim mi)
(bkz: hey allahım)
(bkz: sabır ihsan eyle)
güncel Önemli Başlıklar