bugün

genellikle bu tipleri hiç kavga etmemis tipler olarak da bu kirli dunyandan soyutlayabılıriz, onlara masallar okuyabılıriz, el altindan incili midye vereceğimize pamuk helva alabiliriz.
akıllı uslu terbiye sahibi insandır.*
(bkz: düz adam)
genellikle çocuklukta, muhtelif zamanlarda yaşanmış birkaç darbe, biraz itiş-kakış, az bişey boğuşma dayaktan sayılmazsa, ben.
bayan olması muhtemeldir.
(bkz: gaffur)
herkesi dövebileceğini düşünen insanların çoğunun girdiği grup. ota boka ahkam keser, atıp tutar ve olası bir diklenme karşısında da tırsıp kalması kuvvetle muhtemeldir.
bazıları ise, hemen gaza gelirler, telefona sarılırlar ama aslında o kadar tırsaktır ki, gizli numaradan ararlar, sert konuşunca isimlerini bile söyleyemezler. telefonda kem küm diyip duyduğu küfürleri yutmak zorunda kalırlar...
baskasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu demir bilirmiş gibi bir söz de vardır böyle insanlar için.*
muhtemelen hiç dayak yemediği için kendini, vurduğunu indiren, herkül tarzında birşey zannediyodur. bu davranışlar malesef ki acı gerçekle yüzleştirir insanı.*
(bkz: başkasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanarmış)
bilmeyenler nereden bilsin bilenlere sorun onu sarkısı hediye edilecek kişi.
heryeri bağdat caddesi, nişantaşı, ankara 7. cadde falan sanan insan tipidir. bu tip arkadaşlar o habitat hayatında mutlu mesut yaşarken kimler ne dayaklar yiyordur kimbilir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.