bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    hani herkes herşeye bir anlam yükler; sen boş boş bakarsın ya...onlar planlar yapar, gezer tozar; sen sokağa atılmış kedi gibi ordan oraya dolaşırsın, ne yapacağını bilemezsin ya, herkesin hayata dair beklentileri olur; senin ise senden başka hiçbirşeyin hani...
    3 -1 ... marmelat
  2. 2.
    (bkz: her günü son gününmüş gibi yaşamak)
    1 ... lazio
  3. 3.
    Kisinin depresyonda oldugunun belirtisidir . Uzman kisilerden yardim alinmasi tavsiye olunur .
    ... migfer
  4. 4.
    herkes geleceğe dair planlar yapar sen susarsın ya, herkes bir yerlere bir şeylere yetiişmeye çabalar sen arkalarından bakarsın ya, herkes telaş içindeyken sen izlersin ya, herkes gülerken sen hem gülüp hem ağlarsın ya, herkes ağlarken sen ne boş şeylere ağlıyorlar dersin ya, herkes kavga ederken sen ne anlamsız yere ortak zamanlarından çalıyorlar dersin ya hani...
    2 ... bucu
  5. 5.
    aslında hayatın ne kadar anlamlı olduğunu,anlamlarının bütününün çözüldügü ve sıkılmaya başlandıgı andan ibarettir.genelikle aşk acısının son demlerinde kullanılan cümleler içinde sıkça geçen ifadedir.
    ... atowski
  6. 6.
    kim -ya da neydi- ilk soruyu soran, bilmiyorum. ne zaman soruldugunu bilmiyorum. karşılık verdiğimi bile anımsamıyorum. ama bir yerde bir vakitte 'evet' dedim birisine -ya da bir seye- ve o saaten baslıyarak varoluşun bir anlam taşıdığından ve de hayatımın kendi kendine boyun eğmekle …bir amaç kazandığından kuşkusuzdum…
    o andan sonra 'geriye bakmak' ne demek , 'yarını düsünmemek' nedemekmis öğrendim. hayatın dolasık yollarından geçerek öyle bir yere öyle bir ana geldim ki, yolun aslında felaket olan bir zafer ve aslında zafer olan bir felakate götürdüğünü, canının adama bedelinin sitem olduğunu, insan için mümkün olan tek yüceliğin aşağılanma çukurunun en dibinde olduğunu kavradım.

Dag Hammarskjöld
    1 ... mulayim
  7. 7.
    anlamsız yaşamanın anlamsız bir sonucu.
    ... xsentos
  8. 8.
    hani sabah kalkarsınya gece boyunca dünyayı sırtında taşımışsın hissiyle.
    hani sokağa çıktığında etrafa kısık gözlerle bakar niye uğraşıyosunuz dersinya hani, hani kalabalığa haykırıp bi an içinde olsa onları uyandırmak istersin ya mücadeleye anlam veremez, çabalayan insanlara faydası yok neden uğraşıyosunuz ifadesiyle bakarsınızya hani yaşamak fuzuli ölümse daha bi anlamlı gelirya işte o andır hayatın anlamsızlığı yaşamın gölge oyunları.
    4 ... saturn
  9. 9.
    fişin prizden çıkmak üzere olduğu andır. fişin kablosu takip edildiğinde tost makinasının çoktan soğumuş olduğu görülecektir, artık içinde ekmek, sucuk vesaire de yoktur. bu saatten sonra benzetmelerden medet ummak bile bir şey ifade etmez.
    3 ... basroldeki figuran
  10. 10.
    herkesin hayatında en az bir kere içine düştüğü durum.
    ... dancerinthedark
kapat