1. ?.
  işbankası genel müdürü ersin özince'nin beyanatıdır. ayrıca garanti bankası genel müdürü ergun özen de krizin şiddetli olacağı hakkında yorumlarda bulunmuştur. piyasalarda feci bir çöküş olacağını ve risk alma oranının düşeceğini bundan dolayı da risk'in yüksekliğine bağlı olarak faizlerde düşüş olmayacağını belirtmiş.

  Şimdi gelelim madalyonun diğer yüzüne. bu iki şahıs ülkenin en büyük iki para kaynağının tepesindeki isimler.

  tez: kriz felan yok, rahat olun.

  tezin doğruluğu şöyle ispatlanabilir. bu iki büyük şahıs ülkelerini sevseler, mali etkiyi düşünseler, birileri tarafından bu söylemleri söylemek zorunda bırakılmasalar kriz olsa dahi bu denli riskli ve piyasaların anasını sikecek söylemlerden kaçınırlardır. demek ki bunlara birileri kriz haberleri ile sağı solu sallayın diyor ve abilerimizde aynen uygulamaya geçiyor.

  bir kere kriz olsa hangi banka genel müdürü açıklar? bu zamana kadar böyle birşey görülmüş mü? sıcak parayı ülkeden çıkarmak ya da çıkarmamak amaçları ki orası derin işler bizi aşabilir. her ne yapıyorlarsa yapsınlar ancak milleti kaosa sürüklemesinler zira zaten halkım senelerce kriz geçirdi ki bu kriz hali hiç sona ermedi.

  zorla kriz geçirtmesinler.
  3 ... carmadon
 2. 1.
  dogru soylenen sozdur ama bunu soyleyen kisi turkiye'nin en buyuk bankasinin basindaki kisi olunca insan arkasinda baska seyler aramiyor degil. 2000 senesinde kendi bankasi dahil butun bankacilik sisteminin devlet tarafindan kurtarilmasi hadisesinde bankasinin basinda oldugundan sanirim durumu iyi biliyor; bunun arkasindan kredi karti faizlerinin, hesap isletim ve diger banka islem ucretlerinin arttirilmasi veya da hukumetten vergi indirimi vb. isteklerde bulunmasi gelebilir, anladigim kadariyla bu tur adamlar bosa konusmuyor.
  ... zirvato
 3. 2.
  türkiye'de insanlar gecelik veya haftalık bilemedin aylık mevduat yaparlar. yani mevduatın vadesi kısadır. krediler ise en azından 6 aylık vade ile verilir. şu an 10 yıllık kredi veren bankalar bile var. yani bankalar kısa vadeli para toplayıp uzun vadeli para satarlar. bu inanılmaz bir risktir. banka aktiflerinin çoğunun kredi ve pasiflerinin çoğunun mevduat olduğu düşünülürse faizlerde beklenmedik bir artış olması çoğu bankanın batmasına sebep olacaktır. böyle bir durumda hiçbir banka genel müdürü hayali bir "kriz vardır" lafı edemez. kriz kelimesini ağızlarına almaları bile bankaya çok büyük zarar getirir. bu şartlarda geriye tek ihtimal kalır: hayatımızda gördüğümüz en büyük krizi yaşıyoruz...
  1 ... karamsar kelimeler
 4. 3.
  yok kriz mriz okumayın,izlemeyin öyle yayın organlarını; türbana takılın, ergenekon'a kafa yorun, aydın'a laf atmaya devam edin krizidir. *
  ... zuhaaa