Advertisement

 1. 1.
  yaşamlarında hep bir yardımcıya, kendilerine yapmaları gerekenleri hatırlatacak kişi yada kişilere ihtiyaç duyan insanlardır.
  5 ... lavinya_
 2. 2.
  ne düşünmesi, nasıl davranması, hatta bazen ne hissetmesi gerektiğini başkaları tarafından söylenmesini bekleyenlerdir. günlük yaşamda suflör kullandığınızda dört temel sakınca çıkar ortaya:
  -suflör doğru söylüyordur; siz yanlış anlayabilirsiniz
  -suflör yanlış söylüyordur; bilgisiz birisinin papağanı olursunuz
  -suflöre bağımlı olabilirsiniz; zamanla onun kuklası haline gelip gönüllü köle olabilirsiniz
  -pek çok yönden gerilersiniz; suflör kullandığınız için kendi kişisel yaşam senaryonuzu siz yazamazsınız, aklınızı ve iradenizi kullanma becerileriniz geriler.

  (bkz: üstün dökmen - küçük şeyler 2)

  birçoğumuz suflörlü bir yaşamdan sıkılmış olsak da, bunu onaylamasak da zamanla başkalarının suflörü olmaya çalışırız. insanları olumlu yönlendirme amacı taşıdığımızı düşünürken, sadece liderlik egomuzu tatmin etmeye çalıştığımızı anlayabiliriz zaman içinde.
  2 -1 ... 1kapaa5tabak
 3. 3.
  yaşam koçuna ihtiyaç duyan insanlardır. bunu yargılamak yersiz olur, ilk defa yakın birinin ölümüyle karşılaşıldığında, okulun ilk günlerinde, ilk aşık olduğunda, ölümden beter çaresizlik durumlarında sürekli duymayı istediğimiz sözcükler olabilir. genellikle de yardıma yetişen biri bulunur. bu durumdan utanmaması gereken insan topluluğu.
  1 ... cernonil