bugün

sorgulamaya gerek yoktur. bu dünyaya gelirken ağlayarak gerekli yorumu yapmışızdır zaten.
ergenlik dönemine giren her gencin karşılaştığı bir durumdur. birden rüyadan uyanır ve hayatı sorgular, anlamlandırmaya çalışır bu insan.
adı konmasının zor olduğu yaşam döneminde eleştirel yaklaşımlardan kaçma isteğinin doruğa ulaşması.
Olgunlaşmaya ve bir baltaya sap olma çabalarına başlandığı andır.
en güzel hislerin bile anlamsızlığının, yetersiz oluşununun farkedilmesi ile doruk noktaya çıkar.
Sorgulamadan sonra eyleme geçilmez ise sadece bir kaç özdeyiş ve aforizma ezberlemekle sınırlı kalacak delilik .
" Cehalet mutluluktur . " - Anonim
" Hayat haykırışlara cevap vermez ; ne kadar samimi olsalar bile . " John Fante.
her insanın yapması gereken eylem.
okul hayatı bitipte gerceklerle yüzlesmenin verdigi o ekşimsi ve hafif buruk tadı aldıgında kendi kenidne sormaya basladıgın sorulardır...
depresyona giden yolun başlangıç besmelesi diyen sictirtma lamasina'nin cok dogru tespit ettigi nitekim daha once girilen depresyonlara on ayak olmus nedenlerden biri.
bu sorguya kendini kaptırdığın dahası abarttığın ve fazla ciddiye aldığında hayatı kaçırmaya başladığın hadise
yapanların içinden çıkamadıgı ama yapmayanların da derhal baslaması gereken
(yapılmadıgı takdirde ot gelip saman gitmek olayı gerceklestirileceginden)
en azından hayata anlam katmaya yönelik calısma
o kadar uzun boylu sorgulamaya gerek yok,hayat bu yaşanacaklar yaşanacak çünkü yapacak bir şey yok.Önemli olan hayatla başa cıkabilmektir gerisi fasa fiso.
herseyi sebep sonuc iliskisi icinde analiz etmeye calisan insan zekasinin icinden cikamayacagi durum,kimim ben ,neyim,ne yapıyorum,ne olacagim,niye sarhos oluyorum,niye terkediliyorum,niye acı cekiyorum,niye hastalaniyorum,niye insanlar oluyor,hepsi bitince nolcak vs...seklinde sorularin beyinde ucusmasi.Yuzeysellikten derinlige inmek,kalabalıktan siyrilip geri cekilmek,yasamin dondugu cam kafese disardan bakmak...Allah'ın ol dediğini ve olduğumuzu,kardeşliği,barışı,doğruları,huzuru,sevgiyi,durustlugu unutup icine dustugumuz kendi yarattigimiz cehennemden kurtulmaya calismak..sebep sonuc iliskisinin kullanilmamasi gereken yerde ise yaramayacagi bi yerde kullanilmaya calisilmasi.