bugün

uzun süre düşündüm kankiler ben bu dünyaya niye geldim diye.

ilkokuldayken astronot olmalıydım. uzayın derinliklerini keşfetmeli, kara deliklerde drift atmalıydım. lakin hava harp lisesi'ni kazandığım halde gidemedim. böylece şansımı yitirdim.

zaten sonra fikrim değişti. lise dönemlerinde polat alemdar'la tanıştım. vatana millete ne kadar faydalı cinayetler işlediğini gördüm. onun gibi olabilmek için dil kurslarına gittim, tarih okudum, gece gündüz boş vakitlerimde counter-strike oynadım. hemde 8'e karşı tek oynadım. hedefim ankara siyasal bilimler fakültesi siyaset bilimi bölümüydü. süleyman demirel işletmeyi kazandım. orda ocaklara yazıldım. 9 ışığı ezberledim. sonra baktım vatan kurtulmuyor bıraktım.

üniversite bitti iş güç falan başladı. şanslı bi velet olduğum için şirketler havada kaptı beni. o banka senin bu banka benim 2 yıl zıpladıktan sonra 5 yılda katedilecek yolu katedip masamın başına oturdum. piyasa işlerini acayip sevdim. hissedir, dövizdir, emtiadır. abandım bu konuya. kitabını yazdım amk 2 sene içinde. dedim ki ben bu dünyaya ekonomist olmaya gelmişim. sonra uzun emekler sonucu biriktirdiğim 15 bin tl ile borsaya girdim. başta dedim harbiden ben bu dünyaya ekonomist olmaya gelmişim. amk 1 hafta geçti para oldu 13 bin. çektim parayı anneme hediye ettim. moralim çok bozuk.

sonra bi akşam evde oturuyom. bi dizi gördüm. south park " bu neymiş amk çizgifilm gibi " dedim. 1 bölüm izledim. 2. izledim. 3. izledim. derken amk bi baktım 18 bölüm izlemişim 6 saat boyunca. ama hayatımda bu kadar güldüğümü eğlendiğimi hatırlamıyorum. vay amk dedim ya ne gerek varmış astronot olmaya ekonomist olmaya vatan kurtarmaya. koy götüne dedim. o günden beri acayip genişim dostlar.

farkettim ki benim hayata geliş sebebim taşşak geçmekmiş.
sonun da hayatın büyük iki taşağı arasında ezilecek insandır.
hayat onu siker atar.
benim yaşayacağım muhtemel geleceği yaşayıp benim gibilere bildirmiş adam.

sanırım ben de öyleyim. taşak geçtiğim zamanları acayip hafifliyorum. çok iyi laf koyduğuma dair övgü bile aldım. karşılıklı atışma şeklinde değil, baya baya her lafın altından kalkan bir milletvekili edasıyla laf koyuyorum. ancak laf koyamadığım zamanları gerçeklerle kafayı bozuyorum. gerçek gerçekse niye kafayı bozduruyor lan? bilinç altıma yıktım suçu. rape sardım. ahraz ahraz işleri de gördüm, adam akıllı işleri de. kafada müzik falan yapıyorum ama henüz uygulamaya dökmedim. benim sonum ne olcak amk? en iyisi diplomalı hıyarcı olup devam etmek.
Hayatın anlamını çözmüş insandır.

Sonunda hepimiz anlıyoruz ki hayat öyle çok ciddiye alınacak bir şey değil, hele de kendi başınayken...
kendisiyle tanışılmak istenendir.
http://inciswf.com/nvuly36o.swf
güncel Önemli Başlıklar