bugün

Arkadaşlar selam, hayata küstüm nefes almak bile Zor geliyor ne yapmalıyım.
Kusulen şey çok da büyük bir şey değil ,küsmeye değmez yaşa gitsin her gününü hiçbir şey yokmuş gibi ,Canin hic yanmamış gibi...her şey geçecek bir gün ne de olsa.
Çocuklarla zaman geçirmek bir nebze iyi gelebilir ,her gün göğü izlemek ya da bol oksijenli yerlerde derin derin nefes almak ,herhangi bir hobi ile ilgilenmek de iyi gelebilir.
Hayata karşı sitemini dile getiren yazar beyanı. ben de küstüm oynamıyorum .
Şimdi derin bir nefes al ve sahip olduğun her şey için kocaman bir teşekkür et.

(Yani ben böyle yapıyorum)
bir şey yapmana gerek yok. küs olamayan anormal ztn.akışına bırak.
Çimende yuvarlabilirsin ya da halıda olabilir. Tercih senin tarafını seç.
10 yıl sonra bu günlerini çok özlediğin zamanlar olarak hatırlayacaksın. Belki de 5.
(bkz: latif doğan).
takılmadığını anladığında geçer küskünlüğün boşver.
Hayata neden kusulsun cocuk? Dunya bir han, sen bir yolcu iken ustelik...

Tavsiyeye degil farkindaliga ihtiyacin var farkinda degilsin, dunyada kac yilliksin bilmiyorum ama burada yazilanlarin cogunu senin de bildigine eminim. Tavsiyeler gecici, Sen ruhunu uyandir.

Mutsuz olmaktan kendini sakinip kacirmaya calisma, cunku dunyaya gelmis olman bu tur riskleri de barindiriyor zaman zaman mutsuz hissetmek gibi... oyleyse bundan kacman sacmalik, sanki olmamasi gereken bir sey mis de senin basina gelmis gibi davranmak? Hayata kusmek? Yok artik daha neler...

dibine kadar yasa mutsuzlugunu, Allah seni bu dunyaya attiysa, hallac pamugu gibi olucaksin.

mutsuzlukla savasamazsin, bu neye benzer biliyor musun? Memleketini birakip istanbula goc edenler vardir ya, bogaza karsi, elinde sigara, gozleri kisik kendinden emin vakur bi tavirla "seni yenecem istanbul" demek gibidir. Istanbulun bundan haberi var mi sence?

Surekli mutlulugun da kotu etkileri vardir, sig yasamak gibi, uretemezsin ya da urettiklerin ruha dokunmaz.. mutsuzluk hayatin pulbiberidir. Iyidir, hostur.

Kabul et diyorum, yasa diyorum, ama teslim olma. Kalk bi anda siyril sitkindan.

Ozgurles ve daha cesur yasa hayatini, her seye ve herkese meydan okur gibi, arsizca. Bagimliliklarindan kurtul. Sigara iciyorsan birak, sigara insani melankoliklestirir, hep dusunursun, gecmisi, gelecegi, hep. Demis ya yazar "cok dusunme, yasa gitsin!"

Dertler paylastikca cogalir, iyi gun dostu biriktir, kotu gununu kimse bilmesin senden baska, gercek guc budur. Iceridedir.

Kendine yetebilmeli, yalnizliginda kendini kesfetmelisin, tek basina koca bir dunya oldugunun farkina varmalisin. Hal boyleyken kendinle mutlu olmaya basladikca, insanlarda kendi karanligindan kacip senin isigina gelmek isteyecekler, bu hep boyledir.

Onlar geldiklerinde ise,
duygularini ve dusuncelerini ifade ederken cesur olmalisin, ve yine altini cizerek aslinda her cumlede ima ettigim; hayattaki en kiymetli sey, insanin kendini dogru, etkili, guzel ifade edebilmesidir. Fark buradadir. Iz buradadir.

Insanlarin ruhuna dokunmayi kendine gizli ve kutsal bi gorev edin. Hayatin ozu insandir.
Hayatla barış.
gelip geçicidir çokta şey değildir. hayat size küserse o zaman izlersiniz cümbüşü.
akışına bırak. barışmak için çabalama, hayat isterse barışır bir şekilde seninle zaten.
Bu dünya kapanan ve açılan kapılardan ibarettir. Devamlı olarak açılan kapılar vardır -bunlar bazen direkt burnunun ucunda açılmaz da sağ arka tarafında açılır.

Kapanan kapıları nası farkediyosan açılanları da öyle farketceksin.
Valla çok güzel bir şarkı sözü vardır.
Hayatı olduğu gibi karşılamazsan iliklemez önünü asla karşında.
Bence düşün.
Hayatında çok sikindeydi.
güncel Önemli Başlıklar