bugün

esc ile hayattan kopup, mavi ekran ile tamamen dağılmak isteyenler için gerekli olan işlemlerdir.
bir işlem olmasa da işlemi gerçekleştiren tuş; reset. muhakkak ki yeniden doğmuş gibi yapar insanı.
backspacele geri dönebilmek kimi zaman, silmek ya da...
bilgisayar kullanmadaki kolaylıkların hayatta da yaşanmasını isteyen kişilerin hayali.
örnek: kaydet veya farklı kaydet, geri dönüşüm kutusunu boşalt, geri yükle, en önemlisi de yeniden başlat.
-sistem geri yükleme (bkz: fabrika ayarlarına geri dön)
-verileri yedekleme*
program ekle/kaldır olsa fena olmazdı lan.
hani ekliyorsun kaldırıyorsun filan hoş şeyler bunlar tabiki...
(bkz: yeniden başlat)
(bkz: f5)
(bkz: ctrl+z)
(bkz: esc)
(bkz: baslat)
aile kavgalarında arayüz* olarak kullanılan çocuk.
annenin fonksiyonu mikroişlemci
babanın fonksiyonu RAM

anne: evladım söle babana onla konuşmuyorum.
baba: evladım söle annene, ben de onla konuşmuyorum.

görüldüğü gibi arayüz arada kaynadı,işlevini yapamasada olsun, o misyonun farkında yine de.
her gece farklı bir rüya görmek iyi olurdu.
(bkz: ekran koruyucu)
autocad'deki offset olsa iyi olur. elle çizim yaparken bir hayli zorlanıyorum mna koyim.
(bkz: çöp kutusunu boşalt)
bi tıkla atsak çöpü. her akşam çöpü kim vericek tartışması yapılmasa...
denetim masası

belki ufak tefek sorunları bu kadar büyütmezdik.
anılara da bazen format atmak gerekir
geneli zamanı geri alıp, yeniden başlamakla ilgili olan isteklerdir. yok öyle sil baştan, geri al, geri yükle bilmem ne.. eşşek gibi yaşayacaksınız işte ne geldiyse başınıza.. evet, hayal kurmayı bile çok görüyorum size.* *
kesinlikle hayatta bir geri al tuşu olmalıydı. o vakit ne formata ne çöp kutusuna gerek kalmazdı. hayat bayram olurdu.

(bkz: hayat excel olsa)
kesinlikle "F1" tuşu bazen yardım almak istediğinizde işinize yarayabilirdi. bir de delete var yaptığım hataları toptan silerdim herhalde.
(bkz: ghost)

ortalama 5 yaslarındayken hayatın bır ghost'unu alıcaksın. Her hatanda, her yanlısında tekrar baştan başlayacaksın.
tekrar bır şansım olsa, o hataya düşmezdim sözünü tarihe gömeceksin.
print screen özelliği bazı durumlarda işe yarayabilir.
(bkz: update) (bkz: upgrade)

hayatınızda artık kullanmadığınız fonskiyonlar mı var? sevgiliniz sizi terk etti ve bug üstüne bug mı veriyor yaşamınız? işte size müthiş bir sürüm. hemen yeni sürümü ücretsiz update ediyorsunuz ve sisteminize 3.0'ı kuruyorsunuz. o da ne? tabii ki eski sevgili hatasını kaldırdık bu sürümde, artık bug görmeyeceksiniz. eğer yıllık 29$ verip yeni 3.1 versiyonuna upgrade ederseniz size yeni sevgili desteği de sunuyoruz, hem de terk etme hatası yok, üstelik yepyeni arayüzü ve üstün teknolojisiyle artık daha yakışıklı, daha karizmatik ve daha hızlı*.
reset tuşu ve save game tarzı kayıt (ne olur nolmaz belki o an yeniden yaşanmak istenebilir) lazımdır.
ctrl+f
Alt+F4
Save-load işlemleridir.