bugün

Günlük hayatta yazarların başına gelen olayların sonuçlarıdır. Belki bu tespitlerde daha önce başkaları da bulunmuş olabilir ancak daha önce bunu denemeyenlere önderlik etmiş olurum düşüncesinin ürünüdürler.

Toplum içinde olmadığınızda(evde falan) kol saatinizin cam yüzeyini avuç içinizin baktığı yöne çevirin. Bu işlem , saatin camının duvar vb. zeminlere sürtünüp zedelenmesini engeller.
(bkz: life is a bitch)
(bkz: hayata dair kıç burkan detaylar)
giderek daha bilincli bir hal alip kimseye guvenmemeyi tecrubelerle ogrenmek. morphy kanunlarinin dogrulugu.
bir kavgada fakirin zengini hep dövmesi.
ne de güzel oluyor !
kaçan kovalanır. evet her zaman.
boğazlanan bir çocuğun kanı gibi akıyor zaman.
giden paranın hesabını yapmak yerine, kalanın hesabını iyi tut.
Karsindakine verdigin degeri asla fazla gosterme. Cunku bundan gotu kalkiyor daha sonrada gidiyor..
kötü şeyleri araştırma, hastalık filan. başında bitiyor sonra.
son gülen hep iyi gülüyor.
ben ebedi saadetten kovuldum.
ne varsa eskilerde var.hafta sonu bir hasta oldum nereden geldiğini anlamadım desem yalan olur. müthiş bir stres, yük ve sağlıksız yemek yemek çığı gibi üstüme düştü.
o günde adriana lima gibi olacam ya diot lazere gittim vücütta tek kıl tüy bırakmıyor mübarek. oradan çık dişçiye git. neyse herşey normal en son gözlükçüde başım dönmeye başladı.
yemek ye diyorum. yok bir bulantı. eve gittim uyudum. uyandım. yok daha kötü oluyorum. saatlerce direndim.
dayım aradı. genelde bir kere arar açmazsam ısrar etmezdi. bu sefer içine doğumuş gibi beş kere aradı. açtım. zaten beni duyunca panik oldular.
o anda hayatta hiç bir şey artık gözümde değil. boşlukta yüzüyorum.
sonrası mı. yolda kusmalar. acil. iğneler serumlar. testler.
kanımda iltihap varmış bu ne lan. bakırköy'e sevk ettiler sonra. vs vs.. butun gece uğraş dur.

ertesi gün uyandım. teyzemin yolladığı tarhana çorbasından yaptım. annemin gönderdiği turşuyu açtım. gözlerim açıldı. ne varsa eskilerde var.
ev yapımı yemek lazım. kendine bakmak. eskiler hep uzun ve sağlıklı olmazmış boşuna.
yün giyerlermiş. yazın hazırladığı kavanozları kışın yerlermiş. sebzesi, hoşafı, eti, yumurtası.
bilgisayar başında durmaktan kamburlaştık. akşam spor yapsakta her şey sahte. bugün içimden kırlarda koşmak. çiçeklerin kokusunu içime çekmek geliyor.
yine klavye başında ne çok şey istiyorum. şimdi bu entry yi yavaşça gir. sayfayı kapat. ve çizimine geri dön. *
Eyvallahı çok verdiğin insanlar bir gün verdiğin her eyvallah karşısında nankörlük yapabiliyor.
(bkz: insanlardan uzaklaşmak için nedenler)
Hayaller genelde gerçek olmuyor!!! Ve insan bıkıp usanmadan hayal kurmaya devam ediyor. Her şeyde olduğu gibi hayal kurmada da doyumsuzuz işte.
nefretin gücünün karşı koyulamaz olması..
kendi kendinin esiri olmak gibisi yok..
ağır siklet boksörünün devamlı seni yumruklamadı gibi..
hiçbir insani güç önünde duramıyor..
ismet inönü'nün atatürk'ün öldüğü sırada sürgünde olmasına rağmen birgün sonra cumhurbaşkanı olabilmesi. ve bunun ardından atatürk'ün cenazesine katılmaması, kendisini milli şef ilan etmesi, paralara kendi resmini bastırması ve ata'nın naaşını etnografya müzesi'nde yıllarca tutması. kader işte, yaptırmadığı anıtkabir'de yatıyor.

ayrıca baykal, sav ve ecevit gibi 1980 sonrası chp'ye damga vuran isimlerin inönü'nün prensleri olması da enteresan. zira menderes ve bayar'ı bulup seçen, vekil ve başbakan yapan atatürk. malum onların temsilcisi sonradan demirel. demirel'in prensi ise özal. ve bugün özal ekolüne sahip çıkan tayyo. sanki bugün atatürkçülüğe sahip çıkanlar biraz inönist gibi. irtica ile suçlanan sağcılar ise atatürk'ün prenslerine dayanıyor köken olarak.

garip bir silsile var.
Not: alıntıdır, adam haklı.
Aleviler.
Tespitin en âlasıdır.
Kîblesi,insan olanlardan öğrenecek çok şey vardır.
görsel
iyi niyetiniz ve saf olmanız suistimal edilir.
iyi, kötü, acı, tatlı bir takım tespitlerdir.

görsel
özgüvenin varsa, hata yapmaktan korkmuyorsan, yaşadıklarından ders alacak kadar akıllı ve olgunsan önünde kimse duramaz.
mesleğinde en iyilerden biri olmaya çalış , bu seni her yönden tatmin ve mutlu eder.
Evlenmeyin sakın, çocuk yapmayın. Siz onlara hayatı veriyorsunuz, onlar size ölümü. Balzac.
Bir konuda birtakım kişilerle şikayet ediyorsanız ve o konuyu amire/ komutana/ patrona vesaire üst mercilere bildirecekseniz genelde diğerleri sizi öne sürerler kendileri de arkada dururlar. Azarı siz işitirsiniz onlar da "bizim haberimiz yok bu konudan, şikayetimiz de yok zaten" tarzı şeyler söylerler ve aradan sıyrılırlar. Olan size olur. Nasreddin Hoca'nın Timur'un fillerinden şikayet eden köylüler tarafından nasıl yalnız bırakıldığı fıkrası gibi. Kendinizi öne sürmeyin.