entry 6059 galeri 302 video 18 ses 2 iyilertrends
 1. 6059.
  geçen yıl sahura kadar konuştuğun insanın bu yıl olmaması.
  #36746655 :)
 2. 6058.
  uyku sorunu. hiçbir zaman peşimi bırakmadı.
  #36736048 :)
 3. 6057.
  Beni niye sevmedin ? Sorusu.
  #36736030 :)
 4. 6056.
  Kaşınan Kafa derinizi uzun süre tırnakla kaşıdıktan sonra saçınızı tivi tivi yaparsınız ve önünüze kopardığınız kene düşer... The end.
  #36735919 :)
 5. 6055.
  Küçük bi çocukla tanıştım birkaç ay önce. Tanıştığımda hastalığı ileri düzeyde değildi. Şimdiyse hastalığı ilerlemiş durumda. Kendisinin manevi ablası oldum . Onu bir daha göremeyecek olmaktan çok korkuyorum.
  #36665685 :)
 6. 6054.
  aile bağımlısı olmak. aileden kurtulmak için de yeni bir aile kurma durumunda olmak. aile kelimesi sartre'ın liberal kelimesinden midesinin bulanması gibi midemi bulandırıyor. belki de o benim bulantımı bilse liberal demokrat sözcüsü olurdu.
  #36658812 :)
 7. 6053.
  Yıl 1999 aylardan temmuz ve yer kemer sahili.
  O zamanlar almanlar bize küsmüş ve ruslar yeni yeni gelmeye başlıyorlardı. Almanları turizm esnafı olarak kazıkladığımızı sanarak daha sonra rusların gelip bizi kazıkladığını geç farkettik. Neyse bu başka bir konu.

  bıyıklar yeni terlemiş sayılır, ( benimki geç terledi) gözler radar gibi etrafı kolaçan eder halde gezdiğimiz dönemlerdi. Saçlar biryantin ve limon karışımıyla dikilmiş, yüksek bel ve biraz dar kot pantolon, hawai tarzı thisort görünümlü gömlekle
  sahillere akıyoruz üç beş arkadaş. Tabi o zamanlar;
  - olum bir alman ayarladım ki manyak.
  + lan sen benim geçen düşürdüğüm hollanda'lıyı görmen lazım.
  / bende bir rus var abi. O da evli.
  Tarzı hava atıyoruz birbirimize. Tabi lan manyak mısın rus benimki. Bunu şimdi anlatacağım.*

  sahile girip kabinde üst baş değiştirdikten sonra uzanmışız renkli renkli havlularımızı serdiğimiz kumlara. Etraf neşeli, hava sıcak ( gavur anı gibi) deniz durgun ve çarşaf gibi. Vallahi baktın mı denizin dibindeki çakıl taşlarını sayarsın, balıkları görürsün. Akdenizdeki balık çeşiti de bi hayli fazladır. Kenardan falan oltayla tutarsın. Eti de çok lezzetlidir. Bir gün 3 kiloluk kefal yakalamıştım. Neyse bunu da sonra anlatırım.

  ne diyorduk? Ha...
  yatmışız kumlara, etrafta ne kadar av varsa hepsini kesiyoruz abi. Bir tanesi gözüme ilişti ki! Dinlere karşı hiç ilgim alakam olmamasına rağmen, hatun " ben peygamberim" dese beş vakte beş vakit daha katar kılar ve ümmeti olurum. Yok böyle bir şey. Ayrıntıya girip detaylandırmaya kalkarsak sabaha kadar yazmamız gerekir. O yüzden kısa kesiyorum. Bildiğin rus işte. ( çirkini yok ki). Sahi neden bu kadar güzel oluyorlar ki? iklim mi, genetik mi, yedikleri içtikleri mi? sonradan öğrendim tabi. Neyse bunu sonra anlatırım.

  Başladım yeni yetme beceriksiz kasap çırağı gibi hatunu kesmeye. Baktım ki o da beni nusret edasıyla kesiyor. Ne de olsa kültürlü, görmüş ve geçirmiş insanlar. Bakmayı da biliyorlar kesmeyi de. Dedim ki " olum bu iş olur sen buna yürü" .
  döndüm Cüneyt'e
  - olum abinizi gece kahveye beklemeyin.
  + hadi bakalım koçum rastgele.
  - eyvallah. ( sanırsın kenan imirzalıoğlu)
  + biz de denize girelim bari.

  yerimden bir kalkmışım ki maykıl ceksın görse en baba dans figürü yapardı bu hareketi. Hatuna doğru yürümeye başladım. Bir yandan heyecan diğer yandan akşam nereye götürsem ve hangi parayla düşüncesiyle endişeli ama kararlı şekilde yürüyorum. Ben yaklaştıkça hatunun bakışları değişmeye başladı. Ama dönemezdim! ne bok yediğini bilip sırf inadınından oy veren akepe seçmeni gibiydim. Öyle salak, öyle fanatik. Yanına gidip dikilmiş halde 10 saniye kadar bekledim. O rus.. sanki biraz önce beni gözüyle yememiş gibi kafasını öteye çevirdi. Sonuçta rus bile olsa kadın kadındır abi. Peşinden koştur, cilve yap, göz süz ama erkek tava gelip yanına yaklaşınca kafanı çevir. Acaba neden bu kadınlar böyle? zamanla öğrendim. Neyse bunu da sonra anlatırım.

  dönüp gidecekken bir ses " heyy". ivan'ın biri, yanında boris kılıklı kgb ajanı gibi iri kıyım iki tip.
  "Neyy" dedim. Erkeklik öldü mü abi? Yarım saat sonra "Keşke ölseydi" diyeceğimi bilmeden. Bu ikisi rusça bir şeyler söyleyerek hızlıca bana doğru gelmeye başladılar. Gözüm kesmiyor ileri onlara doğru gidemiyorum. Gururum yemiyor dönüp arkamı geriye de gidemiyorum. Efenim biraz erkek erkeğe konuştuk. Sonra plajın güvenliği geldi o da konuştu benimle. Tabi ki bu konuşmanın içeriğinden bahsetmek istemiyorum.
  Karnım biraz ağrıdı, yemektendir. Gözlerim de biraz kızardı sanki ama o da tuzlu sudan. Çenem de sanırım çok konuşmaktan ağrımış olacak ki eve dönene kadar kimseye bir şey demedim. Bu arada Bizim Cüneyt ve gazi kayıp.

  akşama kadar yatıp Kendime geldikten sonra evden çıktım kahveye doğru. Bizimkiler orada. Batak oynuyorlar maça kızına çaktıklarım. "Acaba olayı gördüler mi" düşüncesiyle seslenmedim. " Orçun çay ver lan" diye bağırdım kahveciye. O da tezgahtan kafasını çıkartıp pis pis sırıtarak;
  - bağırmak yok, şiddet yok. Lütfen nazik olalım. Dedi.

  O an anladım ki, bizim iki piç koşarak gelip olayı anlatmışlar. Rusa rezil olduk. Plajdakilere rezil olduk. Yetmedi kahvedekilere de rezil olduk. gençlik işte...

  siz siz olun. Hatununla bakışıp, ayarlayıp, önce bir mekana sonra da eve atmadan " akşam işim var" diye büyük konuşmayın...
  #36643830 :)
 8. 6052.
  2 gün önce yaşadığım bir olaydandır. uzun zamandır görüşmediğimiz dört arkadaş sözleştik buluştuk, kahve içmeye gittik. arkadaşlardan ikisi işitme engelli, dünyanın en güzel kalbine sahip iki genç. biri 30'lu yaşlarda kendini ifade edemediği için ve çevrenin aptal bakışlarına maruz kaldığı için tanıdığım en içine kapanık insan. babası adliyede yüksek bir göreve sahip, annesi doktor bilinçli olmaları gerekirken küçükken ondan "utandıkları" için misafir geldiğinde bile odadan çıkmasına izin bile vermeyen bir aileye sahip. etrafta yabancı kimse olmayınca onu gerçekten anladığımızı düşündüğünde bizimle yaşadıkları paylaşmayı çok seviyor, ona değer verildiği için mutlu hissediyor. diğeri ise 23-24 yaşında her konuda her şeyi dalgaya vuran kendisiyle oldukça barışık ailesi tarafından kabullenmiş üniversiteyi zorluklara rağmen bitirmiş bir insan.

  buluştuk, bir kafeye oturduk. "dangalak" bir garson menü verdi, gitti. 5 dakika geçti "ne istersiniz?" merasimine başladı, ne istediğimizi söyledik ancak ısrarla 30'lu yaşlardaki arkadaşa "şekeri nasıl olsun?" diye sordu. biz zaten nasıl olması gerektiğini söyledik. inatla yapar gibi devam etti. arkadaş işaret diliyle ona "arkadaşların dediği gibi olacak"dedi. döndüm ve tekrar nasıl olacağını söyledim. anladı ve nihayetinde gitti, sonra hayatımın en kötü bir kaç dakikasını yaşadım.

  karşımda sadece işitme engelli olduğu için ve insanlardan utandığı için hıçkırarak ağlayan bir arkadaşım vardı. içim parçalandı. insanlar neden anlayışsız ve acımasız? biraz duyarlı olalım, insanlıktan bir şey kaybetmeyiz tam tersine belki "gönül" kazanırız.
  #36638669 :)
 9. 6051.
  Çok sevilen bir arkadaşla ortak alanın bitmesi.
  #36632123 :)
 10. 6050.
  Seçimde hile yapılmış olmasıdır.
  #36607750 :)
 11. 6049.
  Eski evlerin yıkılıp yerlerine koca koca binalar yapılması. Dün çocukluğumdan bir ev daha gitti. Ev boşaltılmıştı zaten, yıkılıp yandaki inşaatla birleştirileceği belliydi. Ama dün o evi göremeyince bi tuhaf oldum. Sadece evin önündeki ağaçlar kalmış evden geriye.

  Sahiplerinin köpekleri de vardı, şimdi o köpekler de yok. Sadece inşaat sesi, gelip giden kamyonlar ve çocukken gölgesinde serinlediğimiz ağaçların altında çay içen inşaat işçileri var. Ne güzel modern oluyoruz (!) gelişiyoruz (!) böyle her yere apartman dikerek.
  #36607704 :)
 12. 6048.
  bir şeyi çok istersiniz.
  öyle böyle değil, onun için yaratıldığınızı bilirsiniz.
  taparcasına istersiniz.
  varlığınız onun sayesinde anlamlanır.

  ama kimseye söyleyemezsiniz.
  kırarlar çünkü kolunuzu kanadınızı.
  içinizde ne varsa tüm hiddetleriyle sökmeye çalışırlar.
  ama bilirsiniz ya,
  umut kesilmez ki.
  #36591383 :)
 13. 6047.
  dursun özbek.

  istifa et.
  #36589277 :)
 14. 6046.
  bir detay değil tam ortasındayım . çok deger verdiğim birine ulaşamıyorum. hastamı iyimi soramıyorum. bizi böyle bir duruma mahkum edenlere lanet okuyorum.
  #36589268 :)
 15. 6045.
  Televizyonda seksenleri izlerken babam odayi girdi. O anda dizide soray uzun' un oldugu bir sahne vardi ve babam soray uzun yolda degil mi bu diye sordu evet dedim o. Adamin ismini soray uzun yolda saniyormus. Sonra babam sorularina devam etti ne filmi bu diye. Seksenleri anlatiyor dedim. Sonra soray uzun' a bakarak vay serefsiz hic degismemis ayni duruyor dedi. Ve konu burda kapandi.
  #36589056 :)
 16. 6044.
  Kitty genovese olayı.

  Sokakta saldırıya uğrayan genç bir kadına, çevrede bulunduğu düşünülen en az 38 kişinin tek bir müdahalede bulunmamasıdır.

  --spoiler--

  Quenns’ de yaşayan 28 yaşındaki Kitty Genovese isimli kadın sabaha karşı saat 03.00 civarı işinden evine dönerken tanımadığı bir adamın saldırısına uğrar. Adam Genovese’yi bıçaklar, kadının çığlıkları üzerine mahalledeki evlerin ışıkları yanar, insanlar balkona çıkıp olayı izlemeye başlarlar. Sadece bir tek kişinin “kızı rahat bırak” diye bağırması üzerine saldırgan olay mahalinden kaçar, ancak hemen arkasından geri dönüp Genovese’ye tekrar saldırır. ikinci saldırıda yine aynı tablo yer alır, saldırıya uğrayan kadının komşuları olayı sadece balkonlardan izlemekle yetinir. Üçüncü ve son bıçak darbesinde Kitty Genovese ölür ve saldırgan park ettiği arabasına binip olay yerinden kaçar.

  Olay mahaline gelen polis ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda en azından Kitty Genovese’nin öldürülüşüne tanık olan 38 kişinin olduğu ancak tam 35 dakika boyunca Genovese saldırıya uğrarken hiçkimsenin polisi aramadığı saptanır.

  --spoiler--
  #36581591 :)
 17. 6043.
  Oğlunu genç yaşta kaybetmiş bir babanın, oğluyla olan anılarını dinlemek. işte bu berbat bir şey, oylece kalıyorsun adam anlatırken gözlerine bakınca.
  #36581470 :)
 18. 6042.
  Tam numarasını arayacakken, artık onun bu dünyada olmadığını hatırlamak.
  #36573796 :)
 19. 6041.
  #36573612 :)
 20. 6040.
  sürekli farklı şekillerde karşınıza çıkan yalnızlık. hemen hemen her detayda gizlidir. işten eve geldiğinizde, çay içtiğinizde, bulutlara baktığınızda, tıraş olduğunuzda yada çok farklı herhangi bir eylemde, her yerde...
  #36573516 :)
 21. 6039.
  Hevesinin kursağında kalması..
  #36573513 :)
 22. 6038.
  benim gibi bir yakışıklı tek başına çay içiyor. hadi oturup ağlayın kızlar.
  #36573500 :)
 23. 6037.
  iş çıkışı perpa otobüs durağına gittim eve yollanmak için. gözlüklerimi de ofiste unutmuştum. gelen baraj yolu otobüsünü okuyamadığım için kaçırdım. kaçırdığımı da yanımdaki adam söyledi zaten. bok gibi oldum açıkçası.
  #36571878 :)
 24. 6036.
  Samimi insanların yok olması. Herkesin kendini düşünür hale gelmesi. Sadece kendisini düşündüğü yetmezmiş gibi karşı tarafı anlamaya çalışma yetisinin de kaybedilmiş olması.
  #36571790 :)
 25. 6035.
  (bkz: lahmacun seven erkek)
  #36571265 :)