1. 6174.
    Çocukluktan yıllar sonra ilk kez memlekete gittiğim bir tatil zamanıydı. Teyzemlerde kalıyordum. Neredeyse 10 yıldır hiç görüşmediğim Kuzenimle aynı odada yatıyorduk. Birbirine oldukça yabancı koca koca adamlar olmuştuk. Kendisi küçüklüğünden beri serseriliğe meraklı, ufak çapta mafyacılık oynamayı seven, biraz kabadayı tavırlı, arabesk ve sert bir mizacı olan ama özünde temiz kalpli biriydi. Gecenin bir yarısı beni şiddetle dürterek uyandırmış mühim bir şey göstereceğini söylemişti. O an epeyce telaşlanmış ve geçmişteki vukuatlarını az çok bildiğimden kesin bir manyaklık yapmış olduğunu düşünerek belaya bulaştığını sanmıştım...

Yattığı bazanın altını açtı, içinden siyah çöp poşetlerine sarılı küçük bir sandık çıkartttı ve üzerindeki kilidi odada kimsenin kolay kolay bulamayacağı bir yere sakladığı anahtarıyla açtı. Tedirginlik tüm hücrelerime işlemiş, bir yandan da merakla ne çıkacağını bekliyorken sandığın içini boşalttı: halıya yayılmış onlarca süpriz yumurta oyuncağı ve minik figürler! Bazıları epeyce kız işi olarak görülebilecek bebekler, biblolar ve fazlası...

dağılan oyuncakları itinayla bir araya getiriyor, onlarla oynar gibi konuşuyor, bir yandan da kendi kendine söyleniyor, gözlerinden damlayıp yanaklarına doğru yavaşça süzülen yaşlarla beraber bu sırrı ilk kez paylaştığı kişi ben olduğumdan dem vurup ortak tanıdığımız kimselere anlatmamam için sıkı sıkı tembihliyordu...

o an şahit olduğum tablo karşısında zamanı durdurup hem iç dünyasında neler yaşayıp da böylesine kendini gizleme çabası içerisine girmiş olduğuna üzülürken onunla ağlamamaya çalışmış, hem de bu trajikomik duruma gülmemek için bütün vücudumu kasıp kendimi güçlükle kontrol etmeye çalışmıştım...
    7 ... serenity painted death
  2. 6175.
    hayata dair iç burkan detaylar
    6 ... dumensiz haydar
  3. 6176.
    arkadaşlarınızın sizi siklememesi.
    1 ... heryergri
  4. 6177.
    Bu yaz tatilinde trafik kazası geçirdim ve bir süre yatakta kaldım. O süre boyunca pek kimsenin haberi olmadı birkaç kişi dışında. Yürümek, gülmek, hareket etmek çok acı veriyordu. Bir sabah uyandığımda evde kahve bitmişti. Bu çok üzmüştü beni. Yatalak olmak iç burkan kısım değil.
    4 ... lord marcus amoralist primses
  5. 6178.
    öz annenizin, zor gününde yüzüne bile bakmayan akrabaları için sizinle amaçsızca uğraşması.
    inanın sadece yük değerinde olan birkaç insan bozuntusu için Annenizden ilginç sözler duymak kadar burkucu başka bir şey yoktur. bazen bazılarını hele o kadar seviyor ki nerdeyse beni nüfusundan çıkarıp onları alacak sanıyorum.
    şimdi gel de için burkulmasın.
    3 ... benimkurabiye
  6. 6179.
    Çok severseniz çabuk kaybedersiniz. ilişkilerde iki taraftan biri mutlaka daha çok sever. eşitlik çok nadirdir. çok seven taraf da genelde terk edilir.
    4 ... stargate
  7. 6180.
    omuz omuza sertçe çarpıştığınız kişinin kör olması ve diğer elinde bir değneği olması.

dalgın dalgın yürürken size atılan sertçe bir omuzla irkilirsiniz, sinirleriniz tavan yapar ancak karşınızdakinin gözleri görmüyordur.

adama dikkat etmediğinize ayrı yanarsınız, sinirlendiğinize ayrı yanarsınız, canının yandığına ayrı yanarsınız.
    bunların yanına utanma duygusu da eklenir.

kötü bir vaziyettir kısaca.
    4 ... raduyev
  8. 6181.
    benim için babalar günü.
    babaya sarılan oğul görüntüsü.
    ... imacivilengineer
  9. 6182.
    Annenizin elinizi tutup "seni, senin geleceğini mahvediyorum." diyerek ağlaması. Her ne kadar "yok öyle bi şey, deli misin?" deseniz de bir şey ifade etmiyor.
    1 ... testamentumeternum
  10. 6183.
    Ben daha ne kadar dibe batacağım derken, daha da dibe batmam. “Hayatta hiçbir şey yolunda gitmiyor.” Derken ben. Aslında bunun ne kadar ağır olduğunu öğrenmem.
    Hayatın, benliğime ve ruhuma ağır gelme durumu. Gerçeklerle yüzleşmek, bütün vucudumu tir tir titretiyor. Ayakta duracak gücü, artık kendime bulamıyorum.
    Hayatımın en kötü senesini yaşadığımı düşünürken, hep daha kötüsü oluyor. Hep daha kötü. En kötüsü.
    Bazı insanlar bu dünyaya ait değil. Ben de değildim. Siz hiç varlığınızın size zarar verdiğini düşündünüz mü? Düşünülmez bu çünkü. Hissedilir..

Bedenim ruhuma ait değil. Ruhum ise bu dünyaya ait değil. Olmaması gereken yerde olmaması gereken bir kişiyim. Ben hep bir şarkının ellerindeydim, bu yüzden aranıza karışamadım.

Hayat devam eder. Belki de benim için etmez. Bazı çiçekler unutulmaya ve susuzluğa dayanır. Ama hayat hep devam eder. Bunu herkes bilir.
    1 ... orbital frame