1. 1.
    Hayat'ın akışı içerisinde karşılaştığınız, gözlemlediğiniz, yada çok kısada olsa tanımadığınız insanlarla girdiğiniz veya bir satıcıyla girdiğiniz komik ve tebessüm ettirmeyi başaran detaylar.

misal:

yer:eminönü/üstgeçit(yürürken)

satıcı:abi abi parfüm vereyim mi? hugo* var, tomi* var
    ben:Yok kullanmıyorum sağol
    satıcı:Abi bayan parfümleride var.Kız arkadaşına hediye edersin.
    ben:Kız arkadasım yok.*Pardon müsade edermisiniz geceyim ben,
    satıcı:Parfüm sürünmessen olmaz tabi.
    ben:* * * *
    113 -7 ... secretcode
  2. 2.
    yaşım en fazla 5-6 o dönemlerde mahallemizin bakkalı arif amca vardı.* o dönemlerde de sepet sarkma olayları pek bir meşhurdu.Garibim arif amca'yı çok yorardım ben...

(sepet salinir)
    -arif amcaaaaaaaaaaaa sakiz varmi
    -var!
    -ama turbo varmi
    -var var!
    -arif amca 2 tane ekmek versee.
    -zktir!
    -tamam (sepet cekilir)

(kısa bir zaman sonra tekrar sepet salinir)
    -arif amcaaaaaaaaaa ekmek varmi
    -var kac tane!
    -arif amca ama odun ekmegi var mi
    -var kac tane!
    -arif amca 2 tane turbo versene
    -senin nanninavradinni....
    -tamam (sepet cekilir)
    47 -2 ... secretcode
  3. 3.
    yer:özel halk ötübüsü

Şile otobanından direk üsküdara giden bir halk otobüsüne iki tane kalçaları tekerlek gibi olan ve fistan giymiş iki teyze biner, teyzelerden bi tanesi "-kaç para iki kişi" der, muavin* 2.600 der, bunun üzerine teyzelerden bir tanesi elini gögüslerine daldırır (bkz: sütyen arasına para sıkıstıran kadınlar) ve daldırdığı ellerinden 10 ytl çıkar muavine verir, para üstünü alır.Tabi bu sırada otobüs hareket etmiştir.Arka sıralara dogru gecerken "-Bu ümraniye'den geciyo deeemi" der, Muavin hayır gecmez demesiyle beraber şoförde yavaslamaya baslar ve teyze bombayı patlatır.

"-Ümraniye'den geçmiyosa niye binekki"
    16 -6 ... secretcode
  4. 4.
    senin anlamadığın, farkında olmadığın, yalnızca kendisinin taşımakla yazgılı olduğunu sandığı, hani nerede ise lanetli bir yük gibi, bir gün gibi.. apaçıklığı, senin nasılda bilemediğine şaşarak..

bilmeyi, anlamayı, farkında olmayı,

senin yani, bilmeyeni işte,

bunu hissettirmeye çalışmanın icazetinde izlemek, dokunamamak,

dur diyememek..

}^{
    8 -6 ... havada panik
  5. 5.
    -yavru bir köpegin kaldırımdan yukarı cıkmak için bitmek tukenmek bilemeyen cabalayısı.
    24 ... melankolik
  6. 6.
    bir gülümseyişi bile bize çok gören hayatın, ona detaylarda ulaşabileceğimizi bize fikrederek ne kadar acımasız olduğunu farkettirirken o gülümseyişlere biraz hüzünlü bir ruj süren detaylardır.
    9 -1 ... ditty
  7. 7.
    kitabın arasından yere düşen 20 ytl.
    30 -1 ... seytanalimonataismarlayanadam
  8. 8.
    (bkz: buz gibi havada mini etek giyen bayan)
    10 -7 ... exelance
  9. 9.
    kedinin yumak topuyla oynaması.
    11 ... eageans
  10. 10.
    platonik aşkının ingilizce kitabının bir sayfasında adına yazılmış bir söz olduğunu farketmek...

bu gülümsetir seni... yıllardır düşlerinde uğruna göz yaşı döktüğün kadın boş değildir...

ama... ama gel gör ki bu ingilizce kitabı eline en olmadık zamanda geçmiştir... yollarınızın bir daha kesişmeyeceği bir zamanda... (bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
    25 ... enemyof