1. 1.
  1- hiçkimseyi kendinizden çok sevmeyi denemeyin.Siz varsanız insanlar var, kendinizi çok sevmeyi başarmaya çalışın , siz bile kendinizi sevmiyorken kimse ne yazık ki sizi gelip sevmez , sevse bile bu uzun sürmez.
  2-hayatiniz boyunca daima hayalleriniz ve hedefleriniz olsun.bu hayat mücadelenizde en büyük motivasyonunuz olacak.
  3-biri ya da birilerini memnun etmek veyahut kirmamak için sevmediğiniz şeyleri yapmayın , kurmak istemeyeceğiniz cümleleri kurmayın.
  4-hayata dair rutinleriniz olsun.mesela , her gün aynı saatte uyanın , aynı yerde kahve için, aynı yolu tercih edin.bu sizi yasadiginiz dünyaya daha çok ait hissettirecektir.
  5-hiç kimseye sevmediginizi düşündüğünüz halde seni seviyorum demeyin bu cümle hayattaki en güçlü cümledir çünkü gereksizce tüketmeyin.
  6- hayata dair amaç edinin, her daim bu amacı gerçekleştirmek için bir şeyler yapmaya çalışın .
  7-dunyada bulunduğunuz sürece boyunca güzel izler bırakmayı hedefleyin. bir gün bedeniniz çekip gittiginde dünyadan , ruhunuzun ve karakterinizin hatırlanmasını sağlayın.
  8- sosyal medyada her gordugunuze her okuduğunuza inanmayın.
  9-çok para kazanınca mutlu olacağınızı düşünmeyin her şeyin bir bedeli olduğunu , mutluluğun ise bankadaki hesabinizda bulunan sifirlardan çok kolay önemli ve kolay olduğunu animsayin.
  9- eğitiminizi önemseyin ve sevmediğiniz bir bölüm okuyup da yıllarınızı harcamayın.
  10- arkadaşlarınızi çok sevin ama her daim aranıza gizli de olsa bir sınır koyun size yapmaya cesaret edemesinler bazı şeyleri.
  11- para,mal,mülk için asla ve asla insanları harcamayin en büyük servetin etrafinizdaki sağlam karakterli insanlar olduğunu zamanla anlayacaksınız .
  12- deliler gibi çalışıp birikim yapmaya odaklanmak yerine deli gibi çalışın ama çalışırken ertelemeden yaşamayı da bilin, hayat kısa..
  13- bir gün son yemeği yiyeceginizi, son konuşmanizi yapacağınizi, son filmi izleyeceğinizi hep animsayin ve anın tadını çıkarın .
  14- çocuklarınıza miras olarak önce sağlam bir karakter, sonra vicdan ve sonra da eğitim bırakmaya özen gosterin. bu onlar için 1 daire ve 1 arabadan daha kazançlı bir yatırım olacak.
  15- ailenizi asla uzmeyin onlar bu hayatta sizi koşulsuz sevecek olanlar ve belki de tahmin ettiğinizden çok daha önce aranızdan ayrılacaklar.anne ve babanızın kıymetini onlar sağ iken bilin.onlari gururlandiracak işlere imza atın.
  16-size guvenenlerin guvenini asla boşa çıkarmayın , onu kaybetmemeyi amaç edinin.
  17-gecen zamanın asla ve asla geri gelmeyeceğini unutmayın , buna göre yaşayın, her saniyenin kıymetini bilin.,
  18-yorgun olduğunuz zamanlarda söylenip mizmizlanmak yerine kendinizi odullendirip motive etmeye çalışın .
  19-kendinizi bir noktadan sonra sizi sevenlere adayın , başkasının ömrüne kendini adayabilmenin verdiği his gerçekten yaşamaya değer.
  20- yaşınız , konumunuz , durumunuz ne olursa olsun her zama aşka inanın ve her zaman aşka dair kendinize verecek bir şansınız olsun.
  21-toplum ne der kafasıyla asla ve asla yasaminjzi sekillendirmeyin toplum her türlü her koşulda diyecek bir şey bulacak çünkü.
  22- kendinizi iyiliğe adayın , iyi hatırlayın , bir başkasının mutluluguna katkı saglayin.
  23-insanların hayata dair umutlu olmasını, hayal kurmasını sağlayacak işlere imza atın.
  24- en az bir kişinin şu hayattaki iyi ki var dediği kişi olun. insanların sukurlerinde kendinize yer yaratın.
  25- ve en önemlisi iyiliği iyilik yapmak için değil insani görev olduğu için karşılık beklemeden birine göstermeden gerçekten kalpten yapın...

  sağlıcakla kalın..
  kendinize çok iyi davranın..
  3 -1 ... ugurmert
 2. 2.
  işlek bir yerde büfe açın ya da gıda işine girin çünkü milletimiz yemek yemeyi sever.
  1 ... lets write2
 3. 3.
  bu da dahil olmak üzere hiç bir öğüt işe yaramaz.çünkü el sikiyle gerdeğe girilmez,hadi eyvallah.
  1 -1 ... mdxtw
 4. 4.
  Bugün elinde olan herhangi bir şeyi hayatın boyu bir daha bulamamak üzere kaybedebilirsin. Kıymet bil.

  Arkanda bıraktığın hiçbir şeye geri dönme. Bıraktığın gibi kalmaz. Dahası sen de kalmazsın. Israrı bırak. Olmamışsa olmaması gerektiği içindir.

  Tek başına ayakta kal. Diğerleri sen izin verdiğin sürece yanında olsun. Kendi kendine yetmeyi öğren.

  Az konuş, çok dinle. Kimse kimseyi dinlemediği için herkes çok konuşuyor.
  11 -1 ... serrano
 5. 5.
  Tırnağınız varsa başınızı kaşıyın, kimseden bir şey bekleyip medet ummayın, birileri sizi taktir etsin, sevsin diye olmadığınız biri gibi görünmeye uğraşmayın, kimseyi hor gürüp yaftalamayın, hor gördüğünüz şeyi mulataka yaşarsınız. Dürüst, namuslu ve onurlu olun. Aksi halde düzgün bir insan olmak mümkün değildir bence.
  4 ... huzursuz adam
 6. 6.
  "Hiçkimseyi kendinizden çok sevmeyi denemeyin" yazmış. iyi o zaman mal gibi gidip mal gibi gelelim. Ayrıca unutmayın Özdemir Asaf abimiz zamanında "öğüt zamanında taze yenmemiş bir ekmeği başkasına bayat yedirme denemesidir" demiş.
  ... bekoteko