bugün

çok farklı yollara sapmamıza sebep olan olaylardır. kimine iyisi denk gelir kimine kötüsü. tamamen şans, evet.
çok farklı olaylar karşısında çok farklı düşüncelere sahip olacağımız zamandır.
okunan iki satır söz.
sevdiğin insanın yaşamla mücadelesi.
sevmek,aşk.
hayatın baharı olarak tabir edilen dönemde yaşıtlarımın ölümleriyle karşılaşmak. içlerinde intiharlar, trafik kazaları, terörist eylemleri var. hepsi de tanıdığım insanlar. böyle olunca, ne anlamı var ufak meselelerin diyor insan.
sözlükte yazmak.
Peugeot partner diye bur araba alma hatasına düşmem. insanlara, hayata, kendime bile bakış acımı değiştirdi.
mesela eski sevgilinizi normalde yıldönümünüzü kutlayacağınız bir günde yanında iki kızla görmek hayata bakış açınızı kökten değiştirir.
bir çocuğun doğumunu izlemek. yemin ediyorum çocuklardan soğudum. 180 derece değişti yani çocuk isteğim.
çocukken çok istediğim bir şeyi almak için biriktirdiğim parayı , ekmek parasını denkleştiremeyen anneme vermek . anlatırken bile burnumun direği sızlıyor ,sanırım bazen büyümek , küçük kalmanın yerini tutmuyor .
çok değer verdiğimiz üzerine titrediğimiz şeylerin aslında hiç de önemli olmaması. ve bunun tersi
ölümün gerçek anlamını kavradığın an. o andan sonra yaşamaya başlıyor insan.
aşık olduğun an. iki kişilik düşünmeye sebep oluyor, 'ben' derken 'biz'e dönüşüyor gelecek hayalleri.
ailenin aslında sana güvendiğini anladığın an. korkular geride kalıyor, kendin olmayı öğreniyorsun.
evlenmektir. hayata bakış açısı da, yaşayış biçimi de, beklentiler de değişmektedir.
Jack london okumak...
Yüzeysel olarak; aldatılmak, bir organı kaybetmek, bir yakını kaybetmek, hiç düşünmediğiniz denemediğiniz bir şey öğrenmek, şans, şanssızlık, fırsat vs vs. hayata bakış açısını değiştirebilen etkenlerdir.
bir hastanenin psikiyatr bölümünde yatmak gerçekten çok değiştiriyor.

şizofrenini de kişilik bozukluğu olanı da, esrar, eroin kullananını da her türden adamı görebiliyorsun ve gece minimum 4 kişilik odalarda kalıyor yani her an götü kollaman lazım etraf manyak kaynıyor. 2 defa yattım çapada 2 side gece hala rüyalarıma girer gözümü açtığımda evde olduğum her an için şükrederim. hastalık zor iş.
ibrahim tatlıses'in kendi adıyla parfüm çıkarması.
(bundan sonra herkes 'ibo' kokucak-mış?!)
Baba olmak.
Savaşlar, ölümler, insanlar, filmler, kitaplar, zaman.
inandığın şeyleri başarmış olmak.
klasiktir. üç kuruşluk adama beş kuruş değer verirsin.
kalan iki kuruşa seni satar.
aşkın manasını aramaya başlamak hayatı farklı bir gözle bakmanı sağlıyor.
babanın ölmesi var bir de hayata bakışını tamamen değiştiren büyüdünün farkına vardıran.
hastalıklar ve kazalar var yaşamanın güzelliğine farkına varmanı sağlayan.
ölümden dönmek.
paulo coelho simyaci kitabini okumaktir.
aşık olmak.
bundan başka bir olay yoktur insanın hayatının tozunu attıran.
bunca seneden sonra ciddi manada meal-i şerif okumamdır. her an bakış açısı değiştirtebilen bir uygulamadır. (bkz: haydi ateizzler kuran kurslarına).