bugün

hem sonlandıramadığımız hem de keyif alamadığımız gibi başkalarının keyif aldığını izlediğimiz anlamsız ve sıkıcı süreç.
şahsen uyumanın en keyif aldığım aktivite olduğu bu hayattan nefret ediyorum. arada kalmışlık daha da canımı sıkıyor.
kaderden kaçılmıyor hayat bana oyun oynuyor değil de bizim bilmediğimiz sonrasıni göremediğimiz olayları önümüze sunuyor. aslinda bizim hayrımıza ama kul emin olamaz sıkıntıda bir anlam gizlidir. yarın istemediğim bir yere gidiyorum ve bu yeri daha önce bir şekilde bilebildim. hayır da şer de allahtan hikmetini yalnız o bilir. hayat bazen istenmeyenlerin başa gelmesidir.
yaşadığımız mı yoksa bizi can sıkıntısı ve saçmalıklarla karşılaştırma süreci mi ?
Her ne ise tadı tuzu yok.
insandan murad onlar, ölümü öldürenler;
ötenin ötesinde sonsuz hayat sürenler...

necip fazıl kısakürek
Dünya'ya ait olmayan ruhların, bedenlere hapsolup ceza çekmesidir.
maddesel dünyanın yarattığı bir ilizyon.
Bir şeyleri Kaybetmek ve kaybettiklerini kazanmak için harcanılan zaman bütünü. Öyle ya da böyle, genelde insana kendini ve benliğini unutturandır kendisinin* içerisinde var olan biraz daha iyi Yaşayabilme telaşı ve arzusundan dolayı.
Zeki demirkubuz un 2023 yapımı filmi.

Sanat sinemasını ve demirkubuz tarzını sevenler seveceklerdir.
istediklerine ulaşamadığın gibi çarpa çarpa sürüklenerek ilerlediğin, anlamsızlık ve saçmalık dolu aptal bir süreç.
elindeyse zamana dur geçme diye dayat,
bir sigara içmekten daha kısa bu hayat.
necip fazıl kısakürek
insanı her gün can sıkıntısı, depresyon, anksiyete, öfke, hüzün, anlamsızlık ile kemiren sahtelik ve umutsuzluk dolu aptal süreç. Koyu ve derin bir karanlığa sürekli düşüş hali. Saçmalık tekrarı. Sıkıcılık anıtı.
Her gün gecenin aynısı..
Yarım, eksik ve yalnız.
...bitmez bu faninin sancısı...
Tam dert, fazla keder ve hep vicdansız.
"Hayat, küçük anlamların toplamından oluşur; çünkü en büyük mutluluklar, sıradan anlarda saklıdır." - (Jennifer Niven, "All the Bright Places", S. 210)
güncel Önemli Başlıklar