bugün

Evet arkadaşlar. Hayatı bana göre zorlaştıran bizleriz. Daha doğrusu, aç gözlü insanlar.
"Zorlaştırılmış hayatı zorla yaşıyoruz."
hayatı gereksiz felsefe yaparak zorlaştırıyoruz. kendisi zaten oldukça zor. felsefe yapmaya gerek yok. yaşa, öl.
kesinlikle biz zorlaştırıyoruz. mesela kafamı azıcık takmam gereken meseleyi dünyalar kadar büyütünce bünyeme ters etki yapıyor ama işte o da benim dangalaklığım deyip geçemiyorum hemencecik.
senden ötürü.
azla yetinmeyi bilip bundan mutlu olamıyoruz. zorlaştırdığımız en büyük etkende bu maalesef.
Hayatın da zor olduğu bir gerçek. Fakat buna bizim de payımız var bence.
Hayat zaten zor. Üstüne birde biz zorlaştırınca daha da zor oluyor. Ama en çok bizim zorlaştırdığımız da bir gerçek.
Bu günler de düşünüyorum da her şeyi biz yapıyoruz. Veya biz değil de bazı insanlar her şeyi alıyor.

Biz ise geriye kalanlarla idare etmeye çalışıyoruz.
Çalışmadığımız yerden çok çıkıyor, yoksaaa hammınaa.
Zor. Olmasa bu kadar çaba boşa gitmezdi diye düşünüyorum.
Hayat zor tabiki de. değiştiremeyeceğimiz hastalık yaşlılık ölüm ve hayal kırıklığı gibi şeylerle boğuşmak zorunda kalıyoruz. Güçlendim tamam artık dediğimizde an gelip daha ağırlarını yaşıyoruz. Nolursa olsun hayat hem güzel hem de zor.
hayat herkese standart güzellikte verilen bir paket, onu mahvetmek yahut güzelleştirmek insanoğlunun elinde.
ha bazen bizim paketimizi birisi çoktan sahiplenmiştir orası ayrı.
Sorumluluklarını yerine getirmiyorsan sen zorlaştırıyorsun. Eğer getiripte genel olarak istediklerini elde edemiyorsan hayat zor.
Edit: istediklerini diye kastettiğim mantik çerçevesinde olan şeyler.
Şudur diye cevaplamanın zor olduğu sorulardan... Hayat sosyal bir organizma ve bizde o organizmanın içindeki bireyiz ve bundan da kaçış yok. Bu yüzden zaman zaman hayat ciddi anlamda zor. Ama aynı zamanda bu zorluğu kendimizde yaratabiliyoruz.
hayat, biz zorlaştırmasak bile zor zaten çoğu zaman , ama zor diye , daha da zorlaştırmamız gerekmiyor tabii ki. zorluklarla birlikte yaşamak durumu var. diyelim ki kolaylaştırmaya çalışsak , kolaylaştırsak bile, insanoğlu hep, gözü daha fazla kolay olan bir şeyi ister. yetinmemek ile bağlantılı biraz da. farkında olamıyoruz diyelim.
biraz level düşürmeli pc kasıyor hocam.
Hayat kolay insanlar zor.
hiçbir şeyin zorluğu yoktur diyemeyiz. hayatın da zorlukları var elbet ama bizim de onun zorluğuna zorluk kattığımız kesin.
hayat efendi yani eziklere zordur. özellikle dürüstseniz.
Duruma göre değişiyor ama genel olarak biz zorlaştırıyoruz

abi zaten şuncacık ömrümüz var ve bu ömrü dünyayı gezip görmek varken çalışarak okuyarak sürekli koşturarak yaşıyoruz. Bazen geliş amacımızı unutarak
faturalar harcamalar okul iş trafik..

boş.boş.boş.
herşey insanın elinde.
insanın elinde olan bir şey değildir bu. Hayatına edebileceğin etki sınırlıdır. Onunda zorluk veya kolaylık diye ayrılabileceğini düşünmüyorum. Gerisi kendiliğinden gerçekleşir. Pasif kalırsan hayat zor dersin.
(bkz: hamam böceği teorisi)
sağlık ve paranın miktarı arttıkça güzelleşir , keyif verir .
güncel Önemli Başlıklar