bugün

TRT nin iyi öğretmen nasıl olunulur? sorusunu cevapladığı harika dizi.
töreler ve töre cinayetleri gerçeğini pek çok populer diziden daha iyi anlatmasına karşın,trt de yayınlanması ve populer oyuncuların oynamaması nedeniyle hakettiği yere gelememiştir maalesef...
surekli bir sosyal mesaj verme durumu yasatmasina ragmen, kendini izlettiren trt dizisi. yayınlanan son bolumunun son sahnesinde, pek cok izleyiciye bir miktar da göz yaşı döktürmüştür. yeni türkü müzikleri, genelde hüzün durumunun hakim olduğu diziye çok yakışmaktadır. izlenme nedenleri arasında müziklerin güzelliği de sayılabilir.
mükemmeldir, kesinlikle izlenmesi gerekir...
günümüz gubidik dizilerinden çarpıcı bir şekilde sıyrılan, başarılı bir trt yapımı. gerek yeni türkü'nün yaptığı müzikleriyle, gerek görüntü yönetmeninin yakaladığı fotoğraf gibi istanbul ve van kareleriyle, gerekse konu ve senaryo bütünlüğüyle takdire şayan. evet, sosyal mesaj verme kaygısı biraz fazla, ve her bölümde birileri mutlaka töreden muzdarip ama olsun, sıla vs töre dizileri gibi sadece reyting kaygılı değil en azından, hakkını vermişler dizi gerçeğinin...
muzikleriyle, amaciyla, oyunculariyla, konusuyla; cumartesi akşamları saat sekizde, karşısında duran tüm kepazeliklere inat, daimi seyircisiyle iki sene mücadele edip, seyircisinin gözünde galip gelebilmeyi başarmış, sıcak trt dizisi. Ah keşke öğretmenler, tatili çok, puanım buna yetti diye gitmeseler eğitim fakültelerine. Ben bu diziyle toplum düzenini sağlamada, ihtiyaçlı ailelere ulaşmada bir öğretmenin ne kadar faydalı olabileceğini gördüm; öğretmenlik de güzelmiş dedim doğru dürüst yapılınca..
trt1 de öğlenleri tekrarları yayınlanan dizi. koca dizi denizinde bir kaşık su gibi de olsa gene izleyen izler. ve izleyen bilir ki, değişmeyecek bir şey yoktur. yeter ki iste, yeter ki çalış.
büyük hikayeler küçük tesadüflerle başlarmış... *
trt 1'de halen yayınlanmakta olan dizi.

hulusican karakteri sınıf arkadaşım olup sözlükte de habicht nikiyle takılmaktadır. ama çaylak işte. zamanında kiminle düşüp kalktığı belli değildi, çok zengin adamdı, hollywood yıldızı olacaktı... bak, şimdi kimse yüzüne bakmıyor. hey gidi...*
içimi ısıtan, sıcacık bir öğretmen hikayesi...
trt'nin kaliteli işlerinden birisidir. gerek müzikleri ile gerekse senaryosu ile mükemmeldir.
Fox ta ev ahalisinin izlediği, kalbimdeki deniz dizisinde hülya karakterini canlandıran devin özgür çınar ı görüp hayat öğretmen diye bağırmama neden olan dizidir. Sene 2006 o yıllarda çok severek takip ettiğim bir diziydi. Bir saat boyunca dizi hakkında yazı okudum, dizi müziklerini dinledim. inanır mısınız gözlerim doldu. Çok güzel diziydi be. TRT avaz da tekrar gösterimdeymiş. Hem oradan hemde bulursam internetten bi yerden bulup baştan sona tekrar izleyeceğim.

Böyle sıcak ve içten dizileri özlemişiz be, zengin züppelerinin aşk hayatı bizim ilgimizi çekmiyor. Kendimizden bişeyler bulmamız lazım, bir ayna görevi görmeli bütün yapıtlar. Hele ki toplumun kanayan birçok Yarasına parmak basan çocuk gelin, kızların okutulmaması, yoksulluk, yaşamın zorlukları gibi konular işleniyorsa ayrı bir değer kazanır. Aşırı yoğun duygular içindeyim. Beni taa 11 yıl öncesine götürdü. O zaman ki sade yaşamıma duyduğum özlemi anımsadım. Her türlü kötülükten habersiz, iyi insanların yaptığı güzel işlere hayranlıkla baktığım ve mutlu olduğum o güzel yıllarım, çocukluğum.