1. 1.
  aramaya inandım lakin bulamadım, o yüzden başlığı açtığımı belirteyim peşinen.

  ilk beşiktaş filmi: hayat siyah ölüm beyaz.

  --spoiler--
  Babasının yanında, kimi zaman kucağında, yağmur, kar dinlemeden Beşiktaş maçlarına giden o kızı unutamıyorum.

  Beşiktaş'a olan tutkum, babamla paylaştığım o güzelliğin, o özel günlerin unutulmaz olmasından kaynaklanıyor belki de. Ben küçücüktüm, babam, inönü Stadı ve Beşiktaş taraftarları gözüme kocaman görünüyordu.

  Hálá da öyle görünüyorlar.

  işte bu nedenle sadece maçlara gidip, takımı desteklemekle kalmıyor, kulüp için elimden geleni yapıyorum.

  100. yılımızda kutlama komitesinde çalıştım. O zaman yönetim kurulu üyesi ve komite başkanı Prof. Dr. Mete Düren'in de desteğiyle Beşiktaş müzik CD'sini çıkardık.

  Şimdi ise bir başka ilk için kolları sıvamış durumdayız.

  Çok yakında ilk Beşiktaş filminin çekimleri başlıyor.

  Yapımcı koyu Beşiktaşlı Şenol Zencir.

  Yönetmen koltuğunda ise en son "Ihlamurlar Altında" dizisine imza atan, yine koyu Beşiktaşlı Aydın Bulut var. Aydın, aynı zamanda "Hayat Siyah Ölüm Beyaz" adlı bu filmin senaryo yazarı.

  Şevket Çoruh, Eyşan Özhim, Ertan Saban, Nur Sürer ve Tuba Ünsal'ın oyuncuları arasında olduğu, Altan Erkekli ve Hümeyra'nın konuk oyuncu olarak yer alacağı "Hayat Siyah Ölüm Beyaz", kan bağı olmayan ama birbirlerini kardeş seçen insanların hikáyesini anlatacak.

  Filmin merkezinde, Beşiktaşlıları ve tabii efsanevi Çarşı Grubu'nu simgeleyen 'kardeşlik', 'özveri' ve 'fedakarlık' kavramları var.

  Sadece Beşiktaşlı değil, tüm sinemaseverleri duygusal anlamda yoğun ve etkili bir filmin beklediğini şimdiden söyleyebilirim.

  "Hayat Siyah Ölüm Beyaz", Çarşı Grubu'nun 25. yılını kutlayacağı 2008 yılında gösterime girecek.
  --spoiler--

  Ömür Gedik

  http://hurarsiv.hurriyet....d=6860577&yazarid=119

  mevzu bahis film beşiktaş için çekilmesi planlanan ilk taraftar filmi olup henüz daha tamamlanmadığından gösterimi ilerleyen bir tarihe ertelenmiştir. asi ruh bir taraftar belgeseli olup bu filmle karıştırılmamalıdır.
  ... whereismywings
 2. 2.
  ölüm kapısı serisi'nde** gök alemi arianus'ta kir manastırı keşişlerinin insanoğlunu kötülüğün mirasçısı olarak görmeleri ve "yaşamın her anının günah, ölümün ise günahlardan arınmak" olduğunu düşünmeleri sonucunda yaşam felsefelerine verilebilecek bir ad.
  1 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi