bugün

ne doğru söz. bakir ve bakire insanlar tanıyorum kaç yaşlarınd olmalarına rağmen. soruyorum neden böylesiniz diye. erkekler ya kız bulamamaktan ya da kendilerine güvensizlikten şikayetçi kızlar ise ya beni kimse almazsa korkusuna kapılmışlar. erkek arkadaşlarını iç çamaşırlarının üerinden veya başka şekillerde tatmin ettiklerini söylüyorlar. "bakire"ymişler. nasıl oluyorsa???

neden buikiyüzlülük? neden bu korku? vücut sizin, organlar sizin. birbirinize dokunacağınız eller, parmaklar sizin. öpüşeceğiniz dudaklar sizin. yağ var, un var. neden helva yapılmıyor? neden sevişmiyorsunuz? dünyanın en güzel şeyi ya? neden bundan mahrum kalıyorsunuz? kendinize bu işkence neden? mazoşist misiniz bu kadar?

insanlar diledikleri gibi sevişebilse bugün toplumumuz çok farklı yerlerde olabilirdi. toplumca sevişemediğimiz için bu sinir, bu öfke. öfkeli toplumlara bir bakın. hep cinselliğin tabu olduğu ülkeler ve toplumlar. insanların enerjilerini boşaltacak bir yerleri yok. onlar da ne yapsın? isyan edip duruyorlar. asıl isyanları ekonomiye, politikalara değil. cinsel ekskliğe. hepsinin temelinde bu var. bakın avrupa'ya. refah ve huzur en üst seviyede. herkes mutlu. yanakları kıpkırmızı hepsinin. sırf bu yüzden.

ukteyi veren yazar çok doğru söylemiş. hayat sevişince güzel. sevişince dünya güzel.
sevişmekle tüm problemlerin ortadan kalkacağını zanneden zekası geri kişi söylemi.
en azından sevişirken hayatın tüm tasalarını dertlerini unutulur.
güzeldir tabii. ama, efes içince de güzel.