bugün

Ne renk olmasını istersen
Hayat o renktir .
Renksiz!

Sen ne renksen hayat da hemen o renk olur. saydığım bir büyüğüm 'çevrende olumsuz düşüncelere sahip insan tutma' demişti. Ben dinleyemedim onu, dinleseydim şimdi benim de rengimi seçmeme izin vereceklerdi.

En sevdiğiniz insanın en parlak güneşin altında yansıyan göz bebeğini düşünün hayat hayat bu renk olsaydı ya hem o zaman aşık olmaya değerdi.
Siyah ve beyaz. Griye yer yok babuş hadi.
Şu aralar siyah. Hatta katran karası.
kömür karası.
Kadın varsa renkli, yoksa siyah beyaz.
Yarrak renginde tabikide.
(bkz: mavi) mavidir abi. gök deniz hepsi mavi. bizde ak yürüyenler. yeri gelmişken "Winter is coming!" babağ
Benim için (bkz: gri)
insanlar ,şehirler, herkes olması gerektiği gibi.Biraz iyi biraz kötü.
Bordo mavi.
sanırım gri.
Lacivert. (bkz: anlayana)
o anki duygu yüküne göre değişebilitesi yüksektir.

mutsuzsan puslu gri,
karamsarsan siyah,
mutluysan mavi, pembe,
heyecanlıysan zıpzıpsan yeşil, turuncu
ateşliysen, istekli/arzuluysan kırmızı

filan.

renkler kişiye göre değişkenlik gösteren algıya sahip.
aynı, 2 rakamının yaşlı, 6 rakamının çok genç, 7 rakamının delikanlı ve 8 rakamının dede algısı gibi.
aslen renksizdir.
(bkz: bok rengi)
rengarenk.
gridir.
içinde bir çok rengi barındıran bir beyazdır.
hani küçükken resim kağıdı pastel boyalarla rengarenk boyanır, rengarenk olmuş kağıdın üstü bir de siyah pastelle boyanırdı. daha sonra bu simsiyah olmuş resim kağıdının üstünü kazıyıp istediğin şekli çizersin ve altından güzel renkler beliriverirdi.

işte hayat karanlığın içinde bulduğun tüm güzel renklerdir.
yaşadığı şehre göre değişir. ankarada gri, mardinde sarı, zonguldakta siyah, trabzonda yeşildir hayat.
kahperengi amk.
(bkz: saydam)
hayatın rengi bukalemun gibi değişir. bir tarafa bakarsınız mutsuzluk hakimdir diğer tarafa bakarsınız hayat komediden ibarettir.
bazı zamanlar SiYAH
bazı anlar BEYAZ
en Özeli de KIRMIZI.
duruma ve kişiye göre değişebilen olgudur. göt olduğunda kimisinin yüzü mora kimisin kırmızıya kimisinin ise yüzü köse gibi olduğundan farklılık göstermez. dediğim gibi renkler, hayat bazında kişiye göre değişebilir.