bugün

(bkz: paramparca)
Cevabını çok aradığım sorudur. Zamanı durdurmak isterken hayatın geçip gitmesi şaşkınlık içinde bırakır insanı. Arkanıza baktığınızda yaşanmış bir şey yoktur ama yaşlanmışsınızdır. Bir şeye takılıp hep o noktada kalmışsınızdır. Bazı şeylerin istediğiniz gibi olmaması sizi yol ayrımında bırakmıştır. Her şeyi silmeniz gerekmektedir yola devam edebilmek için.

Silmek kolay değildir yaşanmışları. Unutmak, hiçbir şey olmamış gibi yola devam edebilmek zordur. Nasıl kolay olsun ki hayattaki butun planları onun uzerine kurarken. Bırak zaman peşimi ben yaşlanmak istemiyorum, ben hayatı durdurmak istiyorum. Onu unutmak istemiyorum. Bir zamanlar hatırlar mısın demek istemiyorum.

Zaman siz yolunuzu seçmedikçe geçmez. Unutun, yeni bir yol yapın ki eskilerin üstü çizilsin. Hayatınızı yaşayın sizi unutanı siz de unutun. Takılmayın yol ayrımlarında yoksa geçmiyor zaman. Siz hep aynı kavşakta belki diye düşünürken hayat devam ediyor.
zaman geçsin, gün bitsin ama hayat bitmesin diye düşünen insanın söylediği cümle. bir şeyleri unutmak ya da bir şeylere ulaşmak isteyen insan zaman çabuk geçsin ister. oysa geçen gün ömürdendir ama bunu düşünmez.
Bu sorunun cevabı ışık hızında hareket etmektir.
(bkz: Einstein Görecelilik Teorisi).
hayat hep akıyor ama zaman yalnızca mutluyken geçiyor. kıçın dona dona otobüs beklerken zaman geçmez ama hayat akar tıpkı o an önünden akan trafik gibi, fark mutsuzsun. tuvalette sigara içip diğer elinde gazete okuyup hiç bişe olmuyormuş gibi popondan kakanın düşmesi, fark mutlusun o kadar hızlı akmışki belkide zaman hayatın akışını geçmiş. kız arkadaşın içerden "aşkım elli dakikadır tuvalettesin çıksan artık" demiş. yine hayat geçmiş. kısacası mutlu olmaya hayatı yaşamaya bak çünkü şaçmalıklar mozaiği yaşam akıyor sürekli.
anlamaya çalışıp da anlayamadığımız, anladığımız da ise hayatın çoktan geçtiğidir...
Hayat gelip geçici. Gelmesi iyide geçmesi kötü.
Teomanın şarkı sözlerine benzettiğim başlık.
hayat kısa anlardan ibaret...
güncel Önemli Başlıklar