1. 1.
  kara sevdaya tutulan erkek bünyeleri avutmak için kullanılan deyim.
  ... pilotmont
 2. 2.
  diğer bir versiyonu için;
  (bkz: hayat kıza değmez karıya kıza)
  1 ... posee
 3. 3.
  eğer "hayat=sevgili" prensibiyle yaşayan birine söyleniyorsa pek de fayda etmeyen laf. çünkü o an hayat bitmiştir.
  ... kuru pilav
 4. 4.
  sevgilisi olmayanın, terk edilmeyenin kolaylıkla uygulayabileceğini sandığı avutma cümlesidir. minicik, miniminnacık bir etkisi bile olmaz. o an hangi erkeğin karşısındakinin sadece bir kız olduğunu düşünebileceği de merak konusudur.

  e bir kız için bu kadar şey yaptıktan sonra vazgeçebileceksek, biz gerizekalıyız?
  1 -1 ... der meister
 5. 5.
  yaşam felsefesi olması gereken bir söz. hele de kezbansa hiç değmez.
  ... anambunelan
 6. 6.
  düz mantıkla bakınca doğruluğunu tartışmaya bile gerek olmayan ama bazen insana 'ee hayat ona değmez buna değmez neye değer abicim?' dedirten önermedir. fakat bir süre sonra mecburen değmeyeceğini kabullenmek durumunda kalırsınız. kabullenilememesi durumunda 'önce eski sevgilisini vurdu sonra intihar etti' tarzı haberlerine bir yenisi eklenebilir. bu uç bir örnektir ama böyle sebeplerden dolayı insanlara sosyal anlamda ciddi sıkıntı veren olayların sayısı az değildir. çoğunluğu dönemsel olsa da yaşanması istenmeyen şeylerdir, olumsuz izler bırakabilir. sonuç olarak hiçbir şeye gereğinden fazla anlam yüklememek, gördüklerimize ibret nazarıyla bakıp olayı büyütmemek gerekir. her ne kadar bahsi geçen şahsa bir tariz ihtiva etse de, bu şirin önermeyi kendinize telkin etmeniz yahut birilerinin size telkin etmesi olayı büyütmemeye yardımcı olabilecek bir yöntemdir.
  ... yenibirmerhaba
 7. 7.
  Üzücü bir gerçek.

  Sana kız mı yok?
  ... kendihalindeyazarx
 8. 8.
  Sen onu istiyorken sadece onu istiyorken kulağına boş gelen sözden öteye gidemez lakin ilerleyen zamanlarda sen istesen de istemesen de bir kıza değmeyecek ve baska birisiyle yolunu cizeceksin.
  (yüksel ihtimal)
  ... atasnopyman