1. 1.
  Evde kal heşteginin yeni versiyonu. *

  #hayatevesigar
  6 -2 ... bellamoon
 2. 2.
  Dedeler, nineler ve sözlük teyze/amcaları 155 i arayarak istediklerinizi aldırın ya da zabıtayı. bizi tehlikeye atmayın.

  #hayatevesigar
  6 -1 ... kale3112
 3. 3.
  '' günde 15 dakika akıl sağlığım için yürüyüş yapamayacaksam, 15 dakika da aç ve susuz sokak hayvanlarını beslemeyeceksem nasıl sığar ? '' sorusunu yöneltme sebebi olan soru.
  #gundeyarımsaatcesurolturkiye.
  1 -3 ... elmander vs kewell
 4. 4.
  Sigar yazıyor ya. insanın canını sigara çektiriyor.
  5 ... pezevenk malik
 5. 5.
  Hayat eve sığar sığmasına da, böyle hamur açıp hamurişi yedikçe biz evlere sığamayacağız.

  2 gündür hamur açıyorum. Yarın ya pizza ya gül böreği ya da baklava yapacağım karar veremedim.
  4 ... kedi peri
 6. 6.
  Hükümet hem kapitalist ekonomiyi işler tutmaya hem de ''önlem'' almaya çalışıyor. Bunun bir bedeli olacak ve oluyor tabi; 1 kişi ölecekse 3 kişi ölüyor. Bütün bu ''kendi OHAL'ini ilan et'', ''evde kal'', ''hayat eve sığar'' söylemleri bu yüzden. Zenginlerin elinde biriken zenginliği, fonları, mali oligarşinin pençesi altındaki devlet hazinesini, vergi sistemini, banka kredilerini ve sosyal transfer mekanizmasını çalışanlar, emekçiler, yoksullar lehine işletmemek. Egemen sınıf ve yöneticileri bu durumu koruyarak, belli bir ölüm sayısını göze almış oluyor. Bir nevi ölecek olan kişiler seçiliyor yani. Bu seçime dair bir bilgi mesela; karantinalarda dönen kayırmacılık. Sadi Konuk hastanesinden hükümete yakınlığıyla bilinen Altınbaş ailesine ait Medical Park hastanesine, Sadi Konuk yönetimi karşı çıkmasına rağmen yine Altınbaşların araya girmesiyle bir hastanın taşındığını ve özel odaya yatırıldığını biliyoruz. Türkiye'nin bütün bu salgın gündemi ardındaki meselesi budur. ''Kendi OHAL'ini ilan et'' gibi söylemlerle sağlığa erişimin bireyselleştirilmesi, hakların daraltılması ve sınıf diktatörlüğü rejiminin her koşulda sürdürülmesi. Halk sağlığını kurtaracak olan şey bütün bu sisteme karşı çıkmak, daha fazla hak ve imkan istemek, ''toplumu'' değil sermayeyi tecrit etmektir.
  3 ... azad teyr
 7. 7.
  Resmen açlık sınırındaki halk ile dalga geçen slogan.

  Millet makarna derdinde biz Burak özçivitle Fahriye evceni görüp şakşaklıyoruz.

  Sığmıyor hayat eve falan.
  12 -2 ... yazdan kalma bir gun
 8. 8.
  kusura bakmasınlar da kim bulduysa bi boka benzemiyor. tuvalletteyken aklına gelmiş herhalde. mesaj desen mesaj değil motto desen motto değil. ne demek istiyor acaba? açık açık desenize "evden çıkmayın" diye aq.
  2 ... midesiz
 9. 9.
  (bkz: şu dilime kolay ama yüreğime zor bir durum)
  3 ... sweetmandarine
 10. 10.
  Hayatı eve sığdıramayanlar var. Herkesin omzuna yaslanacağı bi burak özçivit'i yok tabii...

  neyse .s.s

  hayat eve sığar
  11 -2 ... tango necla