1. 1.
  Evde kal heşteginin yeni versiyonu. *

  #hayatevesigar
  8 -2 ... helen of troy
 2. 2.
  Dedeler, nineler ve sözlük teyze/amcaları 155 i arayarak istediklerinizi aldırın ya da zabıtayı. bizi tehlikeye atmayın.

  #hayatevesigar
  6 -1 ... kale3112
 3. 3.
  Sigar yazıyor ya. insanın canını sigara çektiriyor.
  6 ... pezevenk malik
 4. 4.
  Hayat eve sığar sığmasına da, böyle hamur açıp hamurişi yedikçe biz evlere sığamayacağız.

  2 gündür hamur açıyorum. Yarın ya pizza ya gül böreği ya da baklava yapacağım karar veremedim.
  4 ... kedi peri
 5. 5.
  Hükümet hem kapitalist ekonomiyi işler tutmaya hem de ''önlem'' almaya çalışıyor. Bunun bir bedeli olacak ve oluyor tabi; 1 kişi ölecekse 3 kişi ölüyor. Bütün bu ''kendi OHAL'ini ilan et'', ''evde kal'', ''hayat eve sığar'' söylemleri bu yüzden. Zenginlerin elinde biriken zenginliği, fonları, mali oligarşinin pençesi altındaki devlet hazinesini, vergi sistemini, banka kredilerini ve sosyal transfer mekanizmasını çalışanlar, emekçiler, yoksullar lehine işletmemek. Egemen sınıf ve yöneticileri bu durumu koruyarak, belli bir ölüm sayısını göze almış oluyor. Bir nevi ölecek olan kişiler seçiliyor yani. Bu seçime dair bir bilgi mesela; karantinalarda dönen kayırmacılık. Sadi Konuk hastanesinden hükümete yakınlığıyla bilinen Altınbaş ailesine ait Medical Park hastanesine, Sadi Konuk yönetimi karşı çıkmasına rağmen yine Altınbaşların araya girmesiyle bir hastanın taşındığını ve özel odaya yatırıldığını biliyoruz. Türkiye'nin bütün bu salgın gündemi ardındaki meselesi budur. ''Kendi OHAL'ini ilan et'' gibi söylemlerle sağlığa erişimin bireyselleştirilmesi, hakların daraltılması ve sınıf diktatörlüğü rejiminin her koşulda sürdürülmesi. Halk sağlığını kurtaracak olan şey bütün bu sisteme karşı çıkmak, daha fazla hak ve imkan istemek, ''toplumu'' değil sermayeyi tecrit etmektir.
  3 ... azad teyr
 6. 6.
  (bkz: şu dilime kolay ama yüreğime zor bir durum)
  3 ... sweetmandarine
 7. 7.
  hayat eve sığar ücretsiz izin, işten çıkarma vicdana sığmaz. açken sen sen değilsin patlat bir şarkı koy bir çay içiyoruz yine. aylak bakkal motto tartar. kendi ohalinizi ilan edebilirsiniz.

  milletle dalga geçiyorlar bence. dışarıda virüs tehlikesi evde açlık tehlikesi.
  8 ... minmimeranim
 8. 8.
  italyanlar bundan evde duramıyor sanırım. Orda evler minicik. Türkiye’de geniş geniş evler. Tamam sığdık eve hadi gel çıkar.
  (bkz: fıkra)
  Bir de mahalle yanarken saç tarayanlar var.
  Havuzlu villadan bu hashgati paylaş yavrum!
  3 ... ediee
 9. 9.
  Afedersiniz de, yarrak sığar.

  Olm zaten normal şartlarda zar zor geçiriyoruz, şimdi eve tıkılı kaldık, harcamalar daha da arttı.

  Sıkıntıdan kendimizi abur cubura verdik, sigaraya verdik. Hep cepten gidiyor.
  3 ... fikri firar 2
 10. 10.
  Evet sığar. Evde yardımcılar olsa masam hazırlansa, hesabımda hatrı sayılır rakamlar olsa, oturduğum yerden şunu istiyorum bunu istiyorum desem. Gerçekten sığar.
  2 ... moonstory88