1. 1.
    etrafına hep gülücük saçmak, gözlerinin içinin parlaması, her daim neşeli görünmek ve/veya aşık olmak...

hayatı sadece acılardan ibaret sanmayıp onun güzel yönlerine bakarak yaşamak... bardağın boş olan tarafına üzülmektense dolu tarafını görüp mutlu olmak... bazı bazı kendini kandırmak ama çok yalan söylememek kendine... kelebekleri takıp kollarına etrafına mutluluğun kokusunu yaymakdır...
    3 ... fatal
  2. 2.
    bazen yapmacıklığa kaçmaktır...

(bkz: yarrak gibi adam)

(bkz: umut sarıkaya)
    ... vivendi
  3. 3.
    (bkz: pollyanna) her$eyin bir dozu vardır. çok fazla bunalım takılmak iyi değilse de devamlı etrafa ne$e saçmak, olumlu düşünmek, mutlu olmak ve mutlu etmek de insanı sıkıntılı durumlara sokabilir. canınız yandığında hayata ve yakanlara karşı tavrınızı koymanızı, yakınlarınıza içinizi dökmenizi tavsiye ediyorum.
    ... hypnogaja
  4. 4.
    15 saat uyumakla anca ulasabildigim mertebe.
    Bu hususta bazI onerilerim var. Arkadaslar, abazanlar, gencler ve genc hissedenler:
    -hicbir isi ertelemeyin (calar saati bile)
    -kIzlardan evlilik uzaksa uzak durun,
    -ve gunde en az 15 saat uyuyun.(Ortalikta fazla dolanmayin yani)
    Ve siz abazanlar, artik mastIr yapmayI bIrakIn, tayyip amca cok kIzIyor...
    1 -1 ... etkiajani
  5. 5.
    hayatı tam anlamıyla yaşamaktır.

çok imreniyorum böyle insanlara amk. dünyada özendiğim bir insan profili varsa bunlardır.
    '' ya bak sana birşey diyeyim mi'' ile beraber öne doğru uzanan bir el hareketi ve '' haydi x'e gidelim '' sözü bu kişilerin temel özelliklerindendir. her işi hemen hallederler. herkesi tanırlar. somurttuklarını göremezsiniz.

ne güzel birşey amk böyle bir karaktere sahip olmak lan. girişkendir bunlar, fazla düşünmezler, plansız yaşarlar. ben ise genelde '' iyi bari öyle yapalım '' diyen kişi oluyorum ve o konuşurken uzun uzun iç çekiyorum.

ortamı yönlendiren, mekanda hesabı ödeyen, kariyer ve aşk hayatı süper olan hep bu kişilerdir. siz ise o '' biz merveyle dans edelim siz de begümle başbaşa kalın hehe '' diye piste giderken begümün yüzüne bakan ve '' ee, nasılsın begüm ? '' diyen o mal olursunuz. o da sıkıcı bir ifadeyle '' ii sn? '' der. cevap bildiğimiz türdendir;
    '' nooolsun.. ''

tüh amk senin.. karaktersiz herif.
    1 ... aleyna kirpi
  6. 6.
    hasta teyzelerimin,amcalarımın bana sürekli söylediği laflardır. sanırım hayat dolu olunca insan seviliyor.
    ... bledbluy
  7. 7.
    imrenilen insandır.
    ... blackrainbow
  8. 8.
    4 yıl önce içinde fazlasıyla bulunulan durumdu.
    1 ... lanebu
  9. 9.
    Nasıl da hayat dolusun. evet, Fazla tanımıyorum seni. Hatta neredeyse hiç tanımıyorum. Ama görüyorum ve de anlıyorum. Hayat dolusun. zar zor buldum bir sosyal mecra hesabını. Güzel resimler yüklüyorsun, doğa resimleri, çiçek resimleri, kuş resimleri. Güzel yazılar yazıyorsun altlarına, bazen alıntı bazen kendine ait. Edebi... Hep dem vuruyorsun hayatın güzelliğinden. Ve hep anıyorsun güzellikleri. ve hep dillendiriyorsun hayallerini, beklentilerini; "pembe panjurlu ev hayali" imgesi gibi. Ve de hep özlüyorsun geçmişteki güzel günleri, görmesem de hissediyorum yüzündeki geçmişe uzanan gülümsemeni. Yani, seviyorsun dünyayı, yaşamını, kaderini, geçmişini ve de geleceğini. "Yaşamak" biliyorsun, "yaşamak" istiyorsun, "yaşamak" diliyorsun. Bense...
    1 -1 ... zamani geldigi zaman
  10. 10.
    Çocukken öyleydik. Şimdi zerre güneş doğmaz oldu hayatımıza. Bittik resmen bittik. Evet.
    5 ... aydinoglu 16