bugün

düğün fotoğrafçılığı sandığınızdan daha zor. dış çekimden mezvusundan bahsediyorum.

genelde gelinin son triplerini atabileceği kişiler fotoğrafçılardır. damatlar pinti olur gittiğin yerde aç kalırsın. tüm gününü bir çifte ayırırsın, yaz gününde sıcaktan pişerken çekim yaparsın.
acayip mutlulardır senden iyisi yoktur. 2 gün sonra dükkanına 5 karış suratla gelip yine trip atarlar. neden? arkadaşlarından kötü yorum almışlardır, arkadaşlar beğenmemiştir.

3 kuruş para verip seni satın aldığını düşünürler. gecenin gündüzüne katıp albümüne klibine uğraşırsın ama hala kazandığın parada gözü vardır.

fotoğrafçılık, emek isteyen her iş gibi zordur. eğer iyi bir fotoğrafçıysan karın çok olmaz zaten.

fotoğrafçılık bir güzel sanatlar dalıdır sevgili sözlük, bir sanattır. elindeki iPhone seni fotoğrafçı yapmaz. 15000000 TL'lik makinayla da fotoğrafçı olunmaz. yetenek işidir.
Düğün fotoğrafçılığı dünyanın en saçma mesleği. Benim elimdeki cihaz senin elindeki binliralık nikondan daha net çekiyor babaeeem.

Yaylanın şimdi. Ömrünüzün sonuna kadar vesikalık ve biyometrik fotoğraf çekip cracklı photoshop da insanlara 10 tanesi 15 liradan satmaya mecbursunuz.
iyi üşenmeden yazmışssın.
Dugun cekimi sacmaligindan ne bekleniyor ki zzaten. Adamlar tamamrn milleti kaziklamak icin kurgu aliyor.
Bu başlığı sırf belki biri görür ve Hayat Ağacı Photography ile anlaşmadan önce bir kez daha düşünür diye yazıyorum.

Eşimle birlikte aylar öncesinden kendileriyle anlaştık ve beğenmiş olduğumuz albümü seçtik. Aşırı yoğun oldukları için düğünümüzden 1 hafta sonraya randevu bulabildik eşim ve ben Şile taraflarını istememize rağmen Hayat Ağacı ekibinin aşırı ısrarları sonucu Çatalcayı kabul ettik çünkü aşırı güzel ve tam bizim istediğimiz gibi bir yer olduğunu söylediler.

Çekim günü geldiğinde kendileriyle Çatalcada bir restorantta buluştuk ve yola çıktık e5 kenarında bizi indirdiler ve yer burası dediler biz ıhh mıhh burası mı burada sadece çalı var dememize rağmen fotoğraflar aşırı iyi çıkıyor gelin buradan sonra size bahsettiğimiz yere gideceğiz dediler. Biz de pekiii dedik. Çekimler başladı yanımızda getirdiğimiz aksesuarların hiçbirini kullandırtmadılar seri bozulur diye gene peki dedik. Günü e5 kenarında çalıların arasında bitirdik. (çekim sırasında bizi asla yönlendirmedi bizim istediğimiz pozlarada asla çekmem diyip sürekli benim moralimi bozdular)

Vee artık sıra fotoğrafları seçip baskı için albümleri almaya geldi. Size bu bahsettiğim olay 9 ay önceydi hala albümlerimizi alamadık. Bu süreci de kısaca söyleyim çekilen fotoğraflar 4 ay sonra baskı onayı için bize gönderildi toplam 1200 fotoğraf içerisinden 20 tane seçemedik çünkü arka arkaya çekilmiş seri fotoğraflardı inatlaştık zorlandık ama sonunda aynı tip fotoğraflardan 20 adet seçebildik. Artık bize bu fotoğrafları basıp göndermelerine kaldı iş ama bunu birtürlü başaramadılar çünkü bizim istediğimiz albüm tipini bize göndermediler onun yerine karşıdan ödemeli bizim beğenmediğimiz ve kullanışlı bulmadığımız albümü gönderip biz size jest yaptık bu albüm daha pahalı dediler * ama bizim istediğimiz albüm yok piyasada kendilerine zor zar ulaştık izah ettik durumu teşekkür ederiz ama biz bu albümü istemiyoruz dedik onlar da bize o zaman size gönderdiğimiz albümü gönderin biz de size istediğinizi gönderelim diye tirp attılar sanki biz suçluymuşuz gibi kendi yaptıkları kötü çekimi ilgisizliği ve ödediğimiz paranın 100 TL'sini bile hak etmiyorlarken biz azarlandık. Şaka gibi bir firma yani.

Hala kendilerinden talep ettiğimiz albümü bekliyoruz bir kaç gün önce hiç bir olay yaşamamışız gibi 4 ay önce attıkları baskı onay mailini yeniden attılar bu kadar ilgisiz ve alakasızlar yani.

Çekim sonrası bu gün tam 8 ay oldu :( umarım bu firma ile anlaşacak gelin ve damatlar bu yazıyı okurlar ve tekrar düşünürler eşim ve benim tavsiyem kesinlikle bu günü bu insanlarla heba etmeyin.