bugün

(bkz: am-göt-meme)
biyoloji de hayatın/organizmanın amacı üremek ve neslin devamını sağlamak şeklinde tanımlanır. bunun dışında hiç bir amacı yoktur.mutlu olmak için çeşitli anlamlar yüklenir hayatın amacına.
sağlıklı canlılarda, en temel hayat amacı hayatta kalmaktır.
yaşıyoruz ölüyoruz çok bir şey bekleme bence. cennet falan hikaye.
herkesin en az bir tane edinmesi gereken hede.
benim için hayatın amacı fasulye olmamaktır. öyle bir şey yapmalıyım veya keşfetmeliyim ki ismim hep kalsın yaşasın bu dünyada .(tabi iyi anlamda)
aşık veyselin de dostlar beni hatırlasın şiirinde kendisi için dediği gibi,
Veysel gider adı kalır
Dostlar beni hatırlasın.
bizi biz yapan değerdir.
kesinlikle mutluluktur.
herseyin temelinde mutlu olma amacı vardır.
para , kariyer, aşk , ve hırs yaptığımız diğer herşey.
ancak çoğu zaman amacı unutur mutlu olma aracımıza bağlanırız.
o araç saplantımız olur ve mutlu olmayı unuturuz. halbuki mutlu olmak herşeyden bağımsızdır. hırs yaptığınız her neyse farkedip ondan vazgeçmeyi deneyin. asıl hayat amacınız olan mutluluğa yaklaştığınızı göreceksiniz.
En sevdiklerinizi tek tek ellerinizle toprağın altına koyuyorsanız kesinlikle boş kümedir.
Alice: "Hangi yoldan gideyim?"
Tavşan: "Nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yok."
alice: "hangi yoldan gideyim?"

tavşan: "nereye gideceğini bilmiyorsan, hangi yoldan gittiğinin hiçbir önemi yok."

alice: "edebiyat yapma geçmişini sikerim!"
olmadığını bildiğimiz halde kendimizi kandırdığımız,
mecburiyetten yaşadığımızı farkedip sadece günlerin geçmesini beklediğimiz zamanlar.
hayat amacı yoktur.
önemlilik sırasına göre avlanmak, üremek ve zevk almaktır.
Ocak başı açmak.
ülkemizde,karnı doyurmak,nefes almak gibi temel ihtiyaçları kapsar.
hiçler şirketini kurmak ve uluslararası alanda büyümek.
Valla bunu bulan cindir diyesim geliyor bazen, bulamıyorum arkadaşım yok, her defasında hayatın aşırı anlamsız olması ağzını burnunu kırıyor olası ponçik amaçların.