1. 51.
  boş değildir hayat. boşalan yerler her zaman doldurulur. yaşamasını bilmeli. yaşatmasını bilmeli. yaşatılamıyorsa eğer yaşanan yerlere gidilmeli. hayatın amacını anlarsanız zaten boş olmadığını da anlarsınız.
  1 ... cirkinordekyavrusu
 2. 52.
  kendi çevrenizde aşina oldunuz yüzlerin azalması.
  ... dervisabdi
 3. 53.
  etrafınızdan yakınınızdan birini kaybettiğinizde mezarlığa gidip onun gmülme anıdır.hele birde tabuttan çıkarılıp kefenle toprağa konma anı vardır ki işte o an anlarsın birçok şey için boşa çabalayıp boşa üzüldüğünü. bomboş gelir herşey.
  ... ssda
 4. 54.
  gecenlerde bunu dusundurecek bir hadise geldi basima, herhalde hayatin ne kadar bos oldugunu daha iyi anlayamazdim.

  bir anne kus evin disindan gecen su borusunun ustuyle catinin hemen altina yuva kurmus, ve yumurtlamis. bir sabah disaridan gelen kus sesleriyle gecinilmiyor, cikip bir bakayim dedim. bir de ne goreyim, 3 tane yavru kus yuvalarindan dusmus. biri zaten oracikta olmus. ikisi yasiyordu. hemen google'a yavru kus bulununca ne yapilir diye yazdim. (ingilizce tabi. turkce yazsan bir sey cikmiyor.) adamin biri boyle bir durumda kuslari yuvalarina geri koyun diyordu. anneleri gelip bakar onlara diyordu. yuva epey yuksekte oldugu icin onu denemedim. arastirmaya devam ediyorum. bir yerde, kuslari bir sepetin icine koy ve yuksek bir agac dalina as diyordu. anneleri gelir bakar onlara diyordu. bunu yapabilirim dedim ve yaptim. arada bir bakiyorum kuslara gik yok. anne falan yok. baba hic yok. bir gun beklesinler bari dedim. oteki sabah gittim yanlarina, kuslardan digeri de olmus, sadece biri yasiyordu. o da can cekisiyor. dedim bari google'a bir daha bakayim, su kusa nasil ve hangi yemekten verecez. hafif sivi yumurta sarisini agizina damlatin diyordu. oyle yaptik. bu arada oteki kusu gomeyim dedim. ilk kusu zaten hemen gommustum. neyse, oteki kusu sepetten cikarttim, gomecegim alanin oraya gidiyordum, bir baktim ki daha onceden hic gormedigim 7-8 cesit bocek sepetin etrafinda toplanmis, haril haril kosturuyorlar. birkaci olu kusun uzerinde dolaniyor.

  ulan dedim, demek buymus hayat, yuvandan yere dusup annesiz kaliyorsun, olunce de bocekler gelip seni yiyor. dusundurucu.

  cok onceden de bir arkadasim soyle demisti, halen bu sozleri dusunup kendimi motive ediyorum.

  hayatin, beklenenin degil, gelip gecen oldugu farkedildiginde, ne kadar bos oldugunu anlarsin.
  2 ... aynadaki adam
 5. 55.
  bize gösterendir; aslında artık hayatın ne kadar hoş olduğunun anlaşıldığı anların konuşulması gerektiğini. boş olduğunu anlamışızdır zira, umut isteriz; aş isteriz. verin fukaranın ekmeğini.

  (bkz: umut fakirin ekmeği)
  ... matural flavor
 6. 56.
  kara toprağın içine girdiğini düşündüğün andır.
  ... cileklietliekmek
 7. 57.
  hiç beklenmeyen bir anda hiç beklenmeyen birinin ölmesi.
  ... sudancikmisbalik
 8. 58.
  Bütün gün evde boş boş oturup, nasıl zaman geçirsem diye düşündüğünüz anlardır.
  ... cuneytzengin
 9. 59.
  *heyecanlı kurşun
  http://4.bp.blogspot.com/...anl%C4%B1+kur%C5%9Fun.jpg
  televizyon izlemiyorum, haberleri ise hiç!...
  ama dün akşam yanılıp şaşıp şöyle bir baktım.
  4 yaşındaki bir kız çocuğunun, komşunun düğününü izlerken balkondan, bir serseri kurşunla can verdğini duydum. ateş eden ise bir kadınmış. 'düğünün neşesiyle ''heycanlandım'', kocamın silahıyla havaya ateş açtım, pişmanım' gibisinden bişeyler demiş.
  evet, hz. isa doğalı neredeyse 2010 yıl oldu, ama biz yontma taş devrine bile geçemedik sanırım ki, bu odunlar... hala odun.

  ve başka bir olay daha, ve en az bu kadar acı.
  'orta yaşlı' bir akrabam yakın sayılan bir geçmişte, depremlerin oluşma sebebini 'dünyanın bir öküzün boynuzu üstünde durmasının' sebep olduğunu söyledi. *
  'sahiden böylemi düşnüyorsun?' dedim.
  ' ne bileyim, emmicik öyle dediydi, yaa!!' diye cevap verdi.

  velhasıl kelam
  biri 'heyecanlanır' birini öldürür, diğeri 'emmicik' dediği zırtapozu kıçıyla dinler.
  iyimser olmak istiyorum; lakin bazen beceremiyorum. Ve kim bilir ben, en son ne zaman zevkle güzel bir şeyler çizdim. *
  http://4.bp.blogspot.com/...anl%C4%B1+kur%C5%9Fun.jpg
  ... the mirror
 10. 60.
  ölen bir insanın tabuttan çıkarılıp mezara yerleştirildiği an.
  1 ... nesem yeter