1. 1.
  hayatın vardiyalı çalışıp maaşının günü belli olmayan ameleus taşaronlara değilde, 8-5 çalışıp haftasonu göt büyüten maaşını gününde alıp ikramiyesinin miktarını tartışan memurlara güzel olmasıdır.
  4 -6 ... cemalettin boynukalin
 2. 2.
  (bkz: sen onu bir de bana sor)
  Hayat zor efenim.. bize de zor.
  2 -2 ... ayri sigaralar ayni acilar
 3. 3.
  evet yine herkes kendini iyi görüyor. fakat bişey demeyeceğim sadece
  (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz).
  ... mavi ejderya
 4. 4.
  hayat hiç kimseye güzel değildir.

  her insanın kendine göre boğuştuğu dertleri vardır, dertsiz kul yoktur.
  5 ... ille de woman olsun
 5. 5.
  dışı seni yakar içi beni yakar derler ya işte tam o durum.
  2 -2 ... okadaroldumuya
 6. 6.
  gel o zaman her ne ise mesleğin değişelim kardeşim. bakalım hayat kime güzelmiş. evet memurum hemde böyle afilli memurluklardan benimkisi lakin buyur bir hafta yaptığım işi yap bırakın beni simit satmak daha iyi lan demezsen bir şey bilmiyorum. uzaktan davulun sesi hoş geliyor tabi. ayrıca bu mesleği alana kadar yani memur olana kadar kıçımdaki kıllar bile ağardı lan. sen 9 ay hergün 10 saat ders çalışmak ne demek bilir misin? şimdi o entryde ufak bir düzeltme yap ve özür dile bence.
  7 -3 ... gri sehrin adami
 7. 7.
  evet memurlarında zor ve yoğun olarak çalıştıkları iş kolları var yok değil.
  ama bir memur olarak açık yüreklilikle sölüyorum ki türkiyedeki memurların çook büyük bir kısmı sadece vakit öldürmeye geliyorlar.
  hiç bir işi doğru ve tam yapmazlar, iş takip etmezler, umursamaz kanun kitap bilmezler, böle memurlar çoğunluktatır.
  hedef göstermek gibi olmasın ama büro memurları (masa başı çalışan kesim) daha gamsız meramsızdır alanda yada iş kolu olan memurlara oranla.

  ayrıca memur olmadan önce sosyal sistemi yani özelleştirme değil kamulaştırma yanlısı, özel sektörün düşmanı bir adamdım.
  sonra gördüm bu ülkede tek bir taş bile devletin kalmamalı. bütün devlet kurumların anında özelleştirilmesinden yanayım artık bu manzarayı görünce.
  bizim ülkemizde olmuyo o devletimi seveyim de devletim için çalışayım. devletin malı deniz yemiyen domuz mantığıyla habira zarar ziyan ediyo kurumlar, kit'ler, devlet. neyse çok uzattım özetle haklı söylemdir.

  edit: imla
  4 -2 ... daxe guch pau xyshofed
 8. 8.
  neye göre, kime göre denilesi, göreceli bir durum.
  1 ... gogarfi
 9. 9.
  her memurun bir yatı var efendim napalım (bkz: bizde para çok gibi).
  kpss illetine çalışta sende göt büyüt delüanlı diye cevap verilir.
  2 ... basbakan pirlo
 10. 10.
  eskiden özel sektörde çalışan bir memur olarak katıldığım hede.

  ulan baktım bu özel sektör emek sömürüyor kpss sınavına 4 ay kala hızlandırılmış bir kpss kursuna gittim. sınava 2 hafta kala işten izin alıp uludağ üniversitesi kütüphanesine bir yumuldum. aldım koç gibi 87 puanımı atandım.

  şimdi ne mi yapıyorum. haftada 1 saat çalışıyorsam mutlu oluyorum. yok oğlum yok, iş yok. özel sektörde 1 kişi olarak yaptığım işi burada abartmıyorum tam 6 kişi yapıyor.

  maaşı mesailer dahil 2300 falan. belki az ama en azından zerre bir stres yok hayatımda. özel sektörün verdiği o "çük müdürü, popo işleri sorumlusu" gibi sikkodan ünvanlarla sosyal ağlarda artislik yapıp amele gibi çalışmaktansa mis gibi devlet memuru oldum.

  şimdi içinden sövenler olacaktır. kpss orada güzel kardeşim. git gir sende al puanını memur ol. yok yapamıyorsan ırgat gibi çalışmaya devam et.

  insan hayata bir kere geliyor. millet katrilyoner olsun diye ben 60-70 yıllık ömrümü heba edemem.
  5 ... etnografya