1. 1.
  benim için annemin hayatını kaybedeceği andır. büyük ihtimalle o anda intiharı düşüneceğim.
  ... hugo barrett
 2. 2.
  kendinden çok değer verdiğin kişinin ellerinin arasından kayıp gitmesidir.
  3 ... muhendis gorunumlu avukat
 3. 3.
  Sevdiğin insanları toprağa verdiğin andır.
  ... tavuklaribisirmisem
 4. 4.
  son nefesini vermek üzere olduğun andır. çünkü hayat sürprizlerle doludur. köşeyi döndüğünde belki aşık olacağın kadını bulacaksın, belki işsizim; bittim, tükendim dediğin anda tanıştığın bir adam senin iş sahibi olmana vesile olacak. belki çocukların olacak; onları omzunda gezdirip oyunlar oynayacaksınız.
  1 ... reno9ugur
 5. 5.
  hayatın anlamsız olduğunu genel bir nedene bağlamak imkansızdır. çünkü anlam bütünlüğü, bu konu için geçerli değildir. bu benim görüşüm: hayat bize bir anlamı olmadan verildi. evet bir anlamı yok çünkü hayat içi boş bir defter gibi. ona anlam yüklemek, yani yazmak da senin elinde, onu karalamak da.
  ... modernproudhon
 6. 6.
  çocukluk arkadaşimi kaybettiğim an. görüştüğümüz akşamın sabahında morgda gördüğümde hayattaki tüm isteklerin bitti. hayat anlamsız ama yaşamak güzel .
  ... jihan
 7. 7.
  "an"dan ziyade belirli bir süreçtir. yaşanmışlıklarla, hissedilenlerle alakalı bir süreç. bir bakmışsın aynı döngünün içerisinde gidip geliyorsundur. aynı hüzünler , aynı acılar, aynı yalnızlıklar, aynı hayal kırıklıkları, aynı boşluklar, aynı düzensizlikler -hatta bunların giderek dozunun arttığı- kocaman bir kısır döngü... her gün bir sonraki gün iyi olacak diye geçen koca seneler... ve aslında daha otuzlarına bile gelemeden yaşanan o büyük yorgunluk. bir de yakınlarını da birer birer toprağa veriyorsan veya yanındayken bile varlıklarını hissedemiyorsan hayatın hiçbir anlamının olmadığını anlıyorsun işte.
  3 ... felisdomesticus
 8. 8.
  Bir çocuğun ölümünü görmek.
  3 ... mr why
 9. 9.
  Into The Wild' ı izleyip bitirdikten sonra oluşan duygudur. Parayı malı mülkü bırakıp Alaska' ya yerleşesiniz gelir. (bkz: into the wild)
  2 ... mertanildemir
 10. 10.
  yirmi dört yaşındaysanız ve sevdiklerinizden ayrıysanız, hayat gerçekten çok anlamsız.*
  ... peynirli kokarca dolmasi