Advertisement

 1. 1.
  varoluş gerçeğidir. bi düşünsenize ortalama 70 yıl yaşıyorsunuz ki çoğu zaman yaşayamıyorsunuz bile, hadi yaşadınız diyelim. seviştiniz,yediniz,içtiniz,sıçtınız eee? sonra? öldünüz. he bi de üstüne yaratıcı diye yalan bi varlığa inandığınızı düşünürsek hepten anlamsız olan yıllardır. nitekim hayat saçma sapan, anlamsız bişeydir.
  2 -3 ... otomatikmandalina
 2. 2.
  başka bir gerçek de her sikte anlam aramamak gerektiğidir. ömründe hiç anlamlı bir şekilde sıçan falan var mı? siktir et yaşa işte, beğenmiyosan öl amına koyim. ne felsefe yaptınız la.
  2 ... buyur burdan yak
 3. 3.
  Bu yüzden insanlar kendilerini ilahi kaynak tarafından özel yaratıldıklarına inandırmıştır.
  Bu yüzden anlamlar inşa etmişlerdir.
  Çünkü sebepsiz sandığınız sıkıntılarda bu gerçeğin bilinçaltında kaybolmayan etkisini yaşar bunu bastırmak için de hırslanır, takım tutar, parti tutar, savunur ve karşı çıkarsınız.
  Dahası aşık olur, üzülür, vefa ve acıma terimlerini hissetmeye çalışırsınız.
  Bunlar ne kadar yüce olursa anlamsızlıktan o kadar uzaksınızdır.
  1 ... pesimist orlando
 4. 4.
  Hayatı yaşarken mutlu olmak diye bir kavram var bunu sık sık yaşamak bir amaç , anlamdır. Ölümden sonra ki yaşama inanıyorsak ona göre yaşarız bir amacımız olur inanmıyorsak dünya da kendimizi kanıtlamaya çalşırız amacımız olur.
  evde akşama kadar oturup bi bokla uğraşılmazsa evet anlamsızdır.
  2 ... redlog
 5. 5.
  hayat doğdunuz andan itibaren anlamsızdır.yapman gereken hayata bir anlam katmak.ne biliyim birilerini sev,bişeye bağlan hayata anlam kat mutlu ol.korkaklar gibi gidip intihar etme.sen de o korkaklar ordusuna katılma.
  1 ... saw07
 6. 6.
  hayatın anlamsız olduğu diye bir gerçek yoktur. önemli olan bu hayatta neler yaşadığımızdır bence.
  ... eclel
 7. 7.
  Zaman geçtikçe anlaşılıyor.
  Hayat en güzel ilkokuldaykendir.
  Sonra çalış çabala iyi bir lise için bir bakmışsın ki heyecan çok ama yıkımı da çok. Hayatın aslında acımasızlığı ile üniversitede tanışır insan. Sonra iş hayatı başlar. Hep kötüye gider büyük resme bakınca.
  ... strategy
 8. 8.
  Hırslı insanlar yüzünden daha da anlamsız olmuştur. ilk insanlar gibi yaşasaydık mesela birileri çıkmış dünyayı ileriye taşıyalım diye kimse de dur dememiş arkadaş. Yaşıcaktık ilkel ilkel. Zaten ortalama yaşama süresi 75 yıl sen bunun 15 senesini okuyarak geçiriyosun ki bu da minimum bu süre geliyosun 22 yaşına çalış çalış tam paranı yicen yaşlanmış oluyosun. Halbuki tarlamızı ekip biçsek istediğimiz gibi yaşasak daha mantıklı değil mi ?
  2 ... nefes alan kiz
 9. 9.
  bugün sıkça aklıma gelen şey.
  ... kinq7
 10. 10.
  Katılıyorum.Yaşıyoruz ama aslında yaşamıyoruz gibi.Çok anlamsız geliyor bu aralar hayat ama sürüklenmeye devam ediyorum.intiharda edemem.Hem korkuyorum hem de inancım var.Bu aralar biraz zayıflasa da bu inanç.
  ... casper520