bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. ?.
    bir klişe. ama yakınlarda bulamadığımız uzaklarda değil midir ?
    ... juparthe
  2. 1.
    paradoksun tillahıdır.

ulan hiç anlamamışımdır, şimdi ota boka kızıp,sinirlenip,aradığını bulamayıp falan uzaklara gitmek istersin ya, be yavşak uzaklara gidecen bu sefer orası yakın olcak ve aslında şuan olduğun yer oraya gittiğinde uzak olacak.
    sonra yine kalkıp olduğun yere dönecen. bunlar hep sinema işte..*
    1 -1 ... yakisiklidegilsempatik
  3. 2.
    insanlar hayatın bir anlamının olmasına neden bu kadar takmış , ille bir şeyler arayacaklar ille kolay denklemleri zorlaştırıp sonra vazgeçtikten sonra mutluluğa erecekler .
    ... cenesinde sakal cikmayan adam
  4. 3.
    mutluluğu uzaklarda aramamaktır. ama belki de uzaklarda olan şey için hiçbir yere kılını kıpırdatmama işidir. istenilir ki aramayarak bulunan bir mutluluk yakalansın. (bkz: yemezler)
    ... dimetoka
  5. 4.
    uzak dedikleri bi yer varmıs ve herkes orada. ama eminim ki o kişi beni bulacaktır.
    1 ... ergensalatasi
  6. 5.
    http://galeri.uludagsozlu...%C3%A7ok-uzaklara-gitmek/
    2 ... egzotikayi
  7. 6.
    herkesin hayattan anladığı başka olduğu için kimse bir yere gidemiyor aslında. herkes yaşadığını aşk, yaşadığını dert, yaşadığını hayat zannediyor. bence hayatın anlamını öğrenmek isteyen kişinin azıcık empati yeteneği varsa uzaklara gitmesi gerekmez.
    1 ... abaninaltindakisopa
  8. 7.
    isteyen katılır, istemeyen katılmaz ama bana mutluluk nerede deseler. benim cevabım sorumsuzlukta olur. evet sorumsuzluk bana göre mutluluktur. hele ki ince düşünceli biriysen, duygulu ve başka insanlar içinde düşünen bir yapıya sahipsen, mutluluk asla gelmeyecektir. çünkü sorumlu olduğun insanlar bunu bu şekilde algılamayıp, her zaman kendi dertlerine odaklanacaktır. bu da normaldir ama vefasızlık maalesef toplumumuzda artık adı bile geçmeyen bir kavram olmuştur.iş olsun, aile olsun, arkadaş olsun her ne olursa olsun. tamamı ile bir sorumluluk almadan önce insan defalarca düşünmeli...
    2 ... gadriel
  9. 8.
    müslüman bir insan için hatadır. zira, evinde bir kuran-ı kerim meali varsa şu ayetleri okuyabilirdi:
    -O, hanginizin daha güzel iş yapacağını denemek için ölümü ve hayatı yarattı. O, üstündür, bağışlayandır. (MÜLK/2)
    -Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi bir imtihan olarak kötülük ve iyilikle deneyeceğiz. Hepiniz de sonunda bize döndürüleceksiniz. (ENBiYA/35).
    ... meb55
  10. 9.
    sonucunda başarılı olunamayacak eylemdir zira hayatın önemi içimizdedir.
    ... dildilpakistan