1. 48.
    Babaaanem bir Ramazan da geniş çaplı bir iftar vermişti evinde. Gelenlerin hiçbirini tanımıyorum çocuğum bir de o zamanlar. Etli bir fırın yemeği vardı ama adı ne bilmiyorum. Gelenlerden bir kadının da küçük biraz hareketli bir çocuğu vardı. Tabağına yemekten konulduğunda “aa anne et varmış.” Dedi olanca masumluğuyla. O an anlamamıştım. Ama büyüyüp hatırladıkça gözlerim dolar. Hayat gerçekten acımasız ve hiç adil değil.
    1 ... sallinger
  2. 47.
    Ben ölsem unutamam kağıt toplayan iki kız kardeşin sokak ortasında durup,çıplak ayaklı kardeşine çıkarıp çoraplarını verişini.al biraz da sen giy deyişini.
    4 ... ukulelelelli yar
  3. 46.
    En sevdiklerimizin bu dünyadan göçüp gittiği anlardır.
    6 ... aalper
  4. 45.
    Birinin daha ne kadar karaktersiz olduğunu gördüğün bir andır.
    ... kivircikella
  5. 44.
    kızı çok sever ona açılırsın sana cevabı şu olur. seni arkadaş olarak görüyorum. ertesi gün yakışıklı bir piç gelir. kıza çıkma teklifi eder. kız çocuğun kendini sevmeyeceğini bilmesine kendisine acı çektireceğini bilmesine rağmen teklifini büyük bir mutlulukla kabul eder. o an dünyanın hiç adaletli bir yer olmadığı ve hep doğuştan şanlı olan insanların ve kötülerin kazandığını anlarsın.
    1 ... rebel12
  6. 43.
    kaçtığınız, korktuğunuz ve sevmediğiniz her ne varsa muhakkak sizi bulur ve yakanızı bırakmaz. mesela, ölümcül bir hastalıktan çok mu korkuyorsunuz, o bir şekilde ya sizi ya da en sevdiğinizi alır götürür; yalandan hiç mi hoşlanmıyorsunuz, hayatını yalansız geçiremeyen biri en yakınınızda bulunur, sevdiğiniz olur; kokuya karşı çok mu duyarlısınız, çevrenizde hep pis kokular duyulur; çok sevip ayrılık yaşamaktansa aşka uzak durayım mı diyorsunuz, mecnun'a dönmüşken terk edilmiş bir meczup olursunuz...
    4 ... serenity painted death
  7. 42.
    Seviyorum deyip de hiç arkasına bakmadan gidip size kendinizi ifade etme fırsatı yaratmayan kişi oldu mu cidden anlıyorsunuz.Bir aydır kalp ağrısı,şimdi eklenen mide ağrısı ona şaka gibi geliyor.Çünkü size inanmayan taş kalbi var.
    3 ... marwin16
  8. 41.
    bir kaç gün önce bir arkadaşımın giyim fabriksında işe başladım. istanbul' un yeni gelişmekte ve çok göç alan bir semtinde. iş başvurusuna sürekli birileri geliyor. size sadece birisini anlatayım.
    bugün bir hanım kızımız geldi. henüz 19 yaşın da ve 2 aylık bebeği varmış eşi iş bulamadığı için çalışması gerekiyormuş, gecekonduya 450 tl kira veriyorlarmış ve eğer işe alırsak çay ve yemek paydoslarında eve gidip bebeğine süt vermesi gerekiyormuş. hikayesi daha uzun ama hepsini anlatmaya gerek yok. bu kadarı bile onu işe almam için yetti.
    8 ... tierraylibertad
  9. 40.
    öğrenciysen hayat acımasız. allahtan letgodaki dayılarımız sayesinde eşyalar topladık evi adam etmeye çalışıyoruz.
    5 ... berytman
  10. 39.
    Çocukların, yetişkinlerin dahi kaldıramayacağı acılara/hastalıklara sahip olduğuna denk geldiğim an.
    5 ... anny