1. 1.
    yazarların yaşadıkları utanç verici anlardan birini bize anlatmasıyla gerçekleşecek başlık tanımı.

benim zamanında hoşlandığım beye yanlış yürüyüp de can ciğer dost olmamdır herhalde, hala karı kız dertlerini dinlerim kendisinin ama o köprünün altından çok sular aktı.
    ... fall love the white rabbit
  2. 2.
    insanların özünü yanlış anlamak ve sonrasında görülen iğrençlikler benim için ilk sırayı alır.

insan sanıyorsun yaratık çıkıyor.
    ... arteriaradialis
  3. 3.
    Inceleyelim:

1- eger yanlis anlasilmanin utanc verici birsey oldugunu dusunuyorsan burayi derhal terket. Emin ol bunu ben dahil cogu kisi gunde en az 5,6 sefer yasiyoruzdur hatta bir kisiyle yapilan tek diyalogta bile en az iki sefer.

Soruyla acayim biraz daha iyi anlasilsin:

yanlis anlasilan kisi mi utanc duymali yoksa yanlis anlayan kisi mi ? Bence yanlis anlayan utanmali

Demek ki sen yanlis anlasilmayi yanlis anlamissin.

Ornegine geleyim.

2-hoslandigin beye yurumussun ki bu senin ondan hoslandigin icin olusan bir durum, hepimiz birbirimizden hoslanabiliriz eger karsi taraf seni arkadas olarak gorduyse burada yanlis anlayan o, yanlis anlasilan da sen oluyorsun, ortada rezalet de yok ayrica. Dogru anlasilmis olsaydin, onun dert ortagi degil, sevgilisi olacaktin oyle ya ?

Ha bir de , eklemeliyim ki bu konu ciddi toplumsal bir sorun. Eger bir kisinin icinde yanlislik fesat vb seyler olur da o minvalde tutum ile kisisellesirse, durum sandigimdan daha vahim olacaktir ki, kisi kendi hakkinda baskasina olan davranislarinda haksizlik barindirip kendisinin de aslinda haketmedigi emelleri yapiyor olduguna inanacaktir.

Tabi durum biraz da bunun gibi gelisiyor bizim toplumumuzda.
    1 ... fhalles
  4. 4.
    bilinçli yanlış yönlendirmeymiş yani kandırmak.
    kıyısından döndüm iyi niyet gösterip affedeceğimi sanıyor ama kapandı o defter.
    inşallah elime düşmezsin.
    ... koruk
  5. 5.
    Araba, otobüs, uçak hiç farketmez hepsi eziyet gibidir, hemen midem bulanır, gözümü yoldan ayırmamam gerekir. Yıllar önce iki saatlik bir otobüs yolculuğu sırasında yanımdaki sohbet etmeye çalışan teyzeye "yüzünüze bakınca midem bulanıyor kusura bakmayın" demişligim, sonra özür dileyip kendimi doğru anlatmak için yüzüne yüzüne bakıp yolculuğu kendim için rezil etmişligim var.
    2 ... cupcake jemma