1. 1.
    bu da yeni moda ha. yok aslında bir kaç senedir var. bu kekolara sorsan hayatında kötü giden ne varsa, parasızlığı, pulsuzluğu, kızsızlığı, sevilmemişliği, açlığı, bedbahtlığı, hüznü, kederi hep akp yüzünden.

adama derler; "be amına kodumun çocuğu, ben nasıl oluyor da hiç etkilenmiyorum bu iktidarın politikalarından" onu anlamıyorum. içki mi içiyorum, fırsat buldukça yakaladığım beyaz yakalı fahişelerin dibini dövüyorum, zaman zaman kumar oynuyorum, özgürlükten anladığımız bunlarsa hepsini rahat rahat yapıyorum bi allahın kulu'da "hopp noluyoruz bilader" demiyo.

e sizin bütün gün ağlaşmanız neden? sakın kendi beceriksizliğinizin, olmamışlığınızın kılıfını akp'ye giydiriyor olmayasanız.

adam sanıyor ki akp baskıcı rejim uygulamalarına son verse, ya da ne bileyim iktidardan düşse, tarihin tozlu sayfalarına gömülse;

- bilimde çığır açacaklar
    - ülkede sonunda cinsel devrim gerçekleşecek ama göte doyacaklar
    - hepsi 7.000 TL mayışlı işe girecek
    - rasta saçı, küpesiyle bağcılar'da gezerken artık dayak yemeyecek
    - kevaşe kız arkadaşıyla taksim'in ara sokaklarında yiyişirken sırtlanlar tarafından kovalanmayacak.

hiç biri olmayacak.

bunlar böyle koçum, ülke böyle. akp'yle falan çok alakası yok yani. salak salak sızlanmayı kes de, ülken için falan değil ( çünkü ülken için yaptığını sandığın hiç bir eylem, içine girdiğin hiç bir aksiyon, mesela o çok bilinçli vatandaş olmaların, millete akıl vermelerin falan esasında öyle pek bi kimsenin de işine yarıyor, ülkeyi güçlendiriyor, aydınlatıyor falan değil sandığının aksine ), kendin için bişeyler yap. olur mu güzel kardeşim. canım arkadaşım. beynine kaktırdığım. sıkıldım be sizin gibilerden. çok akıllıya lavuk. bitmedi toplumsal eleştiriniz, bayık muhalifliğiniz. içinizde yaşayın bir.a
    1 -4 ... horrible secret