1. 1.
  15 yaş üstü kezolarla, erkekten bozma oğlan çocuklarının içinde bulunduğu fecaat. tüm hayatı millet görsün diye yaşayan bu y*ni n*sil sağda solda gerzek gibi hareketler yaparak poz veren birer organizmadır. bi' insan yemeğini, okuduğu kitabı niye s*syal m*dyaya atar biri mantıklı bi' izah getirsin şuna amk. bu geri zekalı neslin hayattan tek beklediği başkaları tarafından onaylanmak, beğenilmektedir. en güncel örneği de sözlükte görebilirsiniz. s*zlük k*zolarına olumsuz bi' eleştiri getirince kulaklarından ateş çıkararak oldukları yerde tepiniyorlar sinirden. çünkü hayat gayesi beğenilmek. geri zekalılar ya ahahaha. hadi eyv.
  6 -5 ... aklakara
 2. 1.
  Hadi eyv deyip duruyor ua sirf ondan eksi veriyorum ha. Bi de patates suratli seviyorsa demek.
  2 -2 ... ruut altmis alti
 3. 2.
  Hep beğenilme arzusu yüzünden.
  1 -1 ... selia
 4. 3.
  Bunların bir de swarm bağımlıları var. Her gittikleri yeri check-in yaparlar. Amaçları nedir bilmem. Milletin böyle görüp de 'offf adama/kıza bak demek oraya gitmiş, vaaay nerelerde takılıyor filan demelerini mi istiyorlar artık, hava atmak mı... Gittikleri yerleri check in yapan insanın beyni tam gelişmemiştir bana göre. Daha çocuktur. Bu like bağımlılarının, check in orospularının gözümde '0' değeri var.
  1 ... calcio
 5. 4.
  Bi ara buraya yazmak için yasardim. Ama foto atmak bambaska bi boyut. Kendini meze ediyorsun.
  4 ... tenete
 6. 5.
  Önemli olan o anın güzelliğini yaşamak değil, onu çekip gelen beğeni ve yorumlarla mutlu olmaktır. Acizliktir.
  9 ... freudun melegi
 7. 6.
  Mükemmel bir histir. Sözlükteki pis fakirler bu zevki bilmedikleri için çamur atıp dururlar.

  Tabi ki de her saat başı foto yükleyen bağımlıları savunmuyorum ama insanın hayatında güzel şeyler olup da bunu göstermek istemesi gayet doğal bir durumdur.
  2 -4 ... latte addict
 8. 7.
  Maalesef günümüzde gitgide yaygınlaşan bir durumdur. Gençlerin yanı sıra sosyal medya ile yeni tanışan ve sosyal medya okuryazarlığı zayıf olan yetişkinlerde de bu durum sıkça görünüyor. Fotoğraf veya video çekip sosyal medyada paylaşıp beğeni ve yorum alacağız diye anı yaşayamıyoruz.
  2 ... pactasunt servanda
 9. 8.
  ilgi orospusu, keko, kezo, ayan, dızo, hödük, kömüş, davar insan davranışıdır. bir de arabanın içinde göstergeyi çeken versiyonları var.
  3 ... gethere
 10. 9.
  Özgüvensiz ve sürekli birilerinin taltifine ihtiyaç duyan spastik vari insanlar..
  8 ... ankarahanimefendisi