bugün

hayatın vardiyalı çalışıp maaşının günü belli olmayan ameleus taşaronlara değilde, 8-5 çalışıp haftasonu göt büyüten maaşını gününde alıp ikramiyesinin miktarını tartışan memurlara güzel olmasıdır.
(bkz: sen onu bir de bana sor)
Hayat zor efenim.. bize de zor.
evet yine herkes kendini iyi görüyor. fakat bişey demeyeceğim sadece
(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz).
hayat hiç kimseye güzel değildir.

her insanın kendine göre boğuştuğu dertleri vardır, dertsiz kul yoktur.
dışı seni yakar içi beni yakar derler ya işte tam o durum.
gel o zaman her ne ise mesleğin değişelim kardeşim. bakalım hayat kime güzelmiş. evet memurum hemde böyle afilli memurluklardan benimkisi lakin buyur bir hafta yaptığım işi yap bırakın beni simit satmak daha iyi lan demezsen bir şey bilmiyorum. uzaktan davulun sesi hoş geliyor tabi. ayrıca bu mesleği alana kadar yani memur olana kadar kıçımdaki kıllar bile ağardı lan. sen 9 ay hergün 10 saat ders çalışmak ne demek bilir misin? şimdi o entryde ufak bir düzeltme yap ve özür dile bence.
neye göre, kime göre denilesi, göreceli bir durum.
her memurun bir yatı var efendim napalım (bkz: bizde para çok gibi).
kpss illetine çalışta sende göt büyüt delüanlı diye cevap verilir.
eskiden özel sektörde çalışan bir memur olarak katıldığım hede.

ulan baktım bu özel sektör emek sömürüyor kpss sınavına 4 ay kala hızlandırılmış bir kpss kursuna gittim. sınava 2 hafta kala işten izin alıp uludağ üniversitesi kütüphanesine bir yumuldum. aldım koç gibi 87 puanımı atandım.

şimdi ne mi yapıyorum. haftada 1 saat çalışıyorsam mutlu oluyorum. yok oğlum yok, iş yok. özel sektörde 1 kişi olarak yaptığım işi burada abartmıyorum tam 6 kişi yapıyor.

maaşı mesailer dahil 2300 falan. belki az ama en azından zerre bir stres yok hayatımda. özel sektörün verdiği o "çük müdürü, popo işleri sorumlusu" gibi sikkodan ünvanlarla sosyal ağlarda artislik yapıp amele gibi çalışmaktansa mis gibi devlet memuru oldum.

şimdi içinden sövenler olacaktır. kpss orada güzel kardeşim. git gir sende al puanını memur ol. yok yapamıyorsan ırgat gibi çalışmaya devam et.

insan hayata bir kere geliyor. millet katrilyoner olsun diye ben 60-70 yıllık ömrümü heba edemem.
memur olmak isteyen, memurluğa gıptayla baktığını düşündüğüm yazar düşüncesidir.
Kabul ediyorum evet özel sektöre göre gerçekten rahat memurluk, maaş zamanında yatıyor, saat 5 oldu mu çıkıyorsun.
Çalıştığın kuruma senden önce gelip bir de kpss nedir bilmeden ve torpille gelmiş öyle insanlar karşına çıkıyor ki nefret etmemen elde değil.
Eğitim seviyesi ilkokul mezunu olan insanlarla 9 saat geçirmek nedir gel bana sor.
Annenden babandan çok bunlarla birliktesin.
Ben bu insanları küçümsemek için asla söylemiyorum ama empati yeteneği sıfır, adam gammazlama da üstlerine yok.
Gel bu tip insanlarla çalış, memurluğun değil iş hayatında huzurun hakim olmasını kendin için isteyeceksin.
inan bana mesele haftanın 5 günü çalışıp maaşının da 2000 tl lerde olması olmayacağanı anlayacaksın, velev ki memur olmak istersen.
Hayata bu kadar basit bakan insan söylemi.
yatan memurların zoruna gitmiş rahatını bozmuş hadisedir. devam edin güzel kardeşlerim, asıl faşist bizim kendi içimizde.
kardeşim taban atanma puanı olan özel eğitim bölümünde 85 puan alarak atandım. Yılda ortalama 2000 engelli bireyi değerlendiriyorum. Yediğimiz dayağın, küfürün, tükürüğün haddi hesabı yok. Velileri zaten hiç saymıyorum. Sen benim çocuğuma nasıl engelli raporu verirsin diye bıçakla gelen çok oldu. Çocuğun okulundaki sınıf öğretmeni bu çocuğu nasıl okula yollarsınız diye bilmiş bilmiş konuşur. Bilmez ki zorunlu öğrenim diye bişey var. Bu çocuk için okul olmadığından mecburen onun sınıfına yolluyoruz. işin diğer boyutu da şu. Evde eğitim kararı aldığımız yaklaşık 10 çocuk var. Çoğu lösemi pırıl pırıl çocuklar. insana her gün bu dünyanın adaletini sorgulatıyor.

Gel gelelim benim düşünceme. günde 6 tane engelli çocukla ilgilenen bir devlet memuru olarak şunu söylüyorum. her sabah erken uyandığım için küfür ediyorum bu hayata. sonra işe geliyorum. 1 çocuk 2 çocuk 3 çocuk derken günün sonunda cümlem şu oluyor "sen ne nankör bi adamsın excalibur kafana taktığın derdini sikeyim"

hal böyle olunca hayat bana güzel evet. çünkü ben her gün hayata yarım başlamış insanları ve annelerini görüyorum. keşke sen de bir gün yanıma gelsen de hayatın paradan ibaret olmadığını görsen.

saygılarımla.
komiktir. bu memeleket böyle işte. karnını doyurmak zenginlik sayılıyor.
Tamamen bakış açısıdır.neye, nereden, nasıl baktığın önemlidir.
tamam yatanlar var ama söylendiği gibi her memur yatmaz, teknik personel isen sürekli keşif, kontrol derken akşam nasıl olur bilemezsin, branşına göre değişen bir durum vesselam.
özel sektörde çalışmadan kafalama memur olan adamlar anlamaz. iyi hoş adamlar kpss çalışmış memur olmuşlar. he tabi çok çalışan,yorulan memurda vardır. sikim sonik adamların tribini çekmezsin sabah 8 akşam 5 yaparsın hafta sonu tatildir. memur maaşının yarısı sayılan paraya ırgatlığa devam.

cumartesi mesaisi nedir bilir misin memur kardeş ?
nazar etme nolur çalış seninde olur.
Yerinden yerine değişir. Mesela gecen gün kaymakamlıga gelir testi yaptırmaya gittim. O kadar rahat olunmaz ya. Yine GSS için SGK ya gittiğimde bağkur bölümündeki memurların boşluktan kahve falı bakacak kadar vakitlerini olduğunu ama sigorta bolümündekilerin kafasını kaşımaya vakti olmadığını fark ettim.
güncel Önemli Başlıklar