bugün

insan türünün son güncellemeleri yüklenmiş halidir bu tür. Ne yazık ki soyu tükenmemekte, aksine eşeysiz üreme benzeri bir yolla soyunu genişletmekte soyunu sopunu bafilediğimin türü. Ulan bunlar her şeyi "seize the day" mottosu çerçevesinde yaşar ve aklından geçen, geçmeyen, geçmeye meyilli olan veya ucundan geçen her şeyi profiline döker. Eskiden Güzin Abla vardı, şimdi facebook türedi ve "Wall" eşittir Güzin Abla oldu onun için de. Tüm ilişkilerini, aşk hayatını, kiminle ne derece samimi olduğunu buradan takip edebilirsin;
hatta çıkmak istiyorsan bu türden birisiyle, onun hakkında bilgi toplamak için en doğru yerdesindir.

Hayatına yön verilendir her zaman bu türün insanı. Birilerine asalakça bağlanmadan hayatını sürdürmesi de mümkün değildir nitekim. Zaten hiç birisi facebook'u mevcut veya eski bir arkadaşı arama motoru olarak kullanmaz, kız avlama tesisi gibi görür bu siteyi.

Gittiği her yerde de fotoğraf çekinmesinin tek bir amacı vardır; facebook'a koymak.
"hadi bi fotoğraf çekinelim de feyse atarız." diye başlayan bir çok fotoğraf çekinme ayinine şahit oldum. Hangi fotoğrafı beğendiklerine bir türlü karar veremeyecekleri için aynı pozu tekrar tekrar, bıkmadan, usanmadan verirler.. Her denemede birisinin götü başı gudik çıktığı için, tekrarlanır çekimler. Üstelik bu tekrarlar Edison'un ampülü bulma aşamasındaki deneme sayısından fazladır.

Bu türün yaşamını gözlemleyebilmek, sizlerle paylaşabilmek, 70 milyonu bilinçlendirebilmek için kendimi tehlikeye attım ve bir "faceus personus ula deyyus" grubuna dahil oldum bir ay. Onlarla beraber kendime bir facebook açtım, "chok qüseL chıkmıshsın yafrum" tarzı yorumlar yaptım, onlarla fotoğraf çekindim, wall'dan wall'a yazılar yazdım...
O "wall" senin bu profil benim gezdim. inanmadığım sözler döküldü dudaklarımdan ama bir gece aralarından sıyrılıp sizle bu bilgileri paylaşabildim nihayetinde. Evden bakkala gidiyorum diye çıkmıştım oysa. Eğer bir saat sonra bir entry daha girmezsem polise haber verin. * *
(bkz: basit insan)

amerikalılara aptaldır, obezdir diye bok atan ey türk gençliği! facebook'u en çok kullanan ülkelerin başında amerika ve türkiye olduğunu biliyor muydunuz? ee fark?
kibar feyzoda ayak yolunun önünde sıralanan köylüler gibi kendini teşhir edenler ve teşhir edenleri izleyen kimseler.

lağam fareleri.
kendilerini sosyal hayatta ifade edemeyenler.
hala mausa bağımlı embesiller.
ileride bir gün bu hallerine güleceklerini umut ettiğim insan familyasıdır.
babası '' oğlum belediyeye adam alıyorlarmış git bi konuş istersen '' dediği vakit, '' link gönder de bakayım bi ne istiyorlarmış '' diye cevap veren insandır.
facebook'u sadece tiki kızların , nargileci apaçilerin mekanı sanan malların kötülediği insandır.artık aklınıza ne gelirse resmi facebook sayfası var(gazete,dizi,spor vs.).basit insan bişeylere bok atıp prim yapma,ben zekiyim ben farklıyım moduna girmeye calısanlardır.
günümüz insanıdır. günümüz şartlarında hayatı internet vasıtasıyla takip etmek daha kolay, zevkli, ucuzdur.
(bkz: üzülme asosyal al bi sosyallik)
güncel Önemli Başlıklar